Bylo by nespravedlivé, kdybychom teď přišli o titul, přemítá Klopp

Současný boss lavičky Liverpoolu cítí, že by bylo nejen pro něj, ale i pro jeho svěřence a celkově všechny fanoušky po celém světě velkým zklamáním, kdyby došlo k anulování soutěže.

Bylo by nespravedlivé, kdybychom teď přišli o titul, přemítá Klopp

Anglická Premier League stále vyhlíží svůj návrat. První informace nás spojovaly s polovinou června, jenže celou situaci nově ztěžují pozitivní výsledky testů na koronavir, které se objevily u šesti hráčů. Nakažení jsou přitom i nějací členové realizačních týmů, o nichž media tolik nepíší.

Současným plánem i dle nařízení UEFA sice je, aby se aktuálně rozeběhnutý ročník dohrál, ale pokud by se dění nezlepšilo, je jasné, že by se vedení soutěže odhodlalo k novému kroku. A nikdo doposud neví, jak by ten krok vypadal.

„Bylo by nespravedlivé, kdybychom teď přišli o titul. Jsme první v domácím žebříčku, jsme první i ve venkovním žebříčku… Jedná se o sezonu, v níž bychom měli být korunováni mistrem,“ svěřoval se Jurgen Klopp serveru Goal.

„Lidé se ptají, jak v této době může vůbec někdo myslet na fotbal. Nikdo ale nic takového nedělá. Pouze jako v každém jiném byznysu přemýšlíme nad tím, co budeme dělat, až se ten vir přežene. A on se jednou přežene,“ pokračoval šéf lavičky Reds.

„Chápu, že zdraví je na prvním místě, ale to ještě neznamená, že tu jsou i ostatní věci, které by se měly přehlížet nebo které by měly být považovány za méně důležité. Jednou se budeme muset vrátit do plnohodnotného tréninku, a až se k němu vrátíme, tak budeme potřebovat vědět, na co se připravujeme a co nás čeká,“ uzavíral.