Solskjaer: Raději budu mít volné místo v kabině, než problémového egoistu. Cítím, že v United už není žádný

Norský manažer ve službách slovutných Rudých ďáblů z divadla snů na Old Trafford Ole Gunnar Solskjaer je přesvědčen o tom, že dvacetinásobnému šampionovi Anglie prospěl odchod velkých ofenzivních jmen Alexise Sáncheze i Romelua Lukaka, která mu do jeho karet příliš nezapadla.

Solskjaer: Raději budu mít volné místo v kabině, než problémového egoistu. Cítím, že v United už není žádný

Autor jednadevadesáti soutěžních branek za United si zakládá na pevných vztazích. "Raději budu mít volné místo v kabině, než v ní problémového egoistu. Cítím, že v současném mužstvu už není žádný," ozřejmil šéf aktuálně pátého celku Premier League.

Mimořádně důležitá je pro něj zejména osobnost. "V týmovém sportu je bezpochyby nesmírně důležitá. Musíme fungovat jako jeden celek," doplnil nástupce Josého Mourinha, který vede jedenáct duelů neporažený Manchester od prosince 2018.

Rušivých elementů se ovšem zbavil až za několik měsíců. "Jistě, chcete mít v kádru sebevědomé borce, ale musí být schopni se přizpůsobit. V březnu byli moji hráči po fyzické i psychické stránce dole, začali negativně přemýšlet a podepsalo se to na konečném umístění. Přístup několika z nich se mi vůbec nelíbil, ale šlo s tím něco dělat až v létě," narážel na nelichotivé šesté místo z minulého ročníku Solskjaer. 

Nynější kádr už je podle jeho názoru v pořádku. "Aktuálně je to mnohem lepší. Ano, vždycky se najdou hráči, kteří chtějí mít v zápasech více prostoru, ale pokud má být mužstvo úspěšné, musí být k dispozici v různých časech," vysvětlil sedmačtyřicetiletý trenér, který si před návratem na rudou stranu Manchesteru udělal jméno v norském Molde i velšském Cardiffu City.

Jediný hráč Chelsea, který dostal výjimku a nemusí trénovat s družinou Lamparda?