Štetina by se o sparťanskou budoucnost bát neměl. Má ho čekat podpis víceleté smlouvy

Hráčů, kterým na Letné končí za pár týdnů smlouva, je víc a do dotyčné společnosti patří i osmadvacetiletý slovenský stoper Lukáš Štetina.

Štetina by se o sparťanskou budoucnost bát neměl. Má ho čekat podpis víceleté smlouvy

Jak zaznělo na stránkách Deníku Sport, širší člen slovenského národního mužstva by však měl setrvat na Praze 7 i nadále a v dohledné době by měl podepsat se Spartou nový dlouhodobý kontrakt.

Nynější hlavní kouč Václav Kotal dal sportovnímu úseku najevo, že se zkušeným zadákem s minulostí v Nitře či Dukle nadále počítá a dokládá to i jeho vytížení před pandemií koronaviru.

S oním krokem souhlasí i serverem iSport.cz oslovený odborník Ivan Kopecký. "Pro mě je jasná věc, že by Sparta měla se Štetinou podepsat novou smlouvu. Nevidím v tom žádný rébus. Co předvedl v derby na Slavii, takový výkon jsem od stopera už dlouho neviděl," citoval Sport vyjádření někdejšího trenéra české jednadvacítky.

A za pravdu mu dal také Miroslav Koubek. "Lukáš patří mezi nejlepší stopery v lize, praváků s jeho vlastnostmi tu moc není. Když jsem byl v Plzni, tak jsme o něm uvažovali. Je to hráč, který potřebuje vysokou důvěru trenéra. Od Vaška Kotala ji má a výkonnost mu rázem skokově vyletěla," přidal ve Sportu bývalý stratég Slavie.

Oznámení o prodloužení vzájemné spolupráce by mohlo přijít v dalších dnech. Tím spíš, že končí kontrakty i tandemu Kaya a Costa, u Hancka visí kvůli vysoké částce za přestup významný otazník a perspektivní Lischka je aktuálně na marodce.