Bylo to žalostné a hodně ošklivé, kritizoval bundesligu bez diváků Luis Enrique

Z toho, že se rozbíhají soutěže bez divácké kulisy, nemá příliš radost čerstvý padesátník Luis Enrique, jenž už nějaký čas sedí na lavičce španělské reprezentace.

Bylo to žalostné a hodně ošklivé, kritizoval bundesligu bez diváků Luis Enrique

Zápasy na prázdných stadionech považuje za smutné a jako příklad si pomohl bundesligou, která se před pár dny stala první velkou evropskou soutěží, jíž se podařilo po nějakých dvou měsících restartovat.

"Sledoval jsem německý fotbal. Bylo to žalostné a hodně ošklivé. Můžete slyšet různé nadávky a ztrácíte intimitu velkých okamžiků," citoval sport.cz slova někdejšího kouče Barcelony, AS Řím či Celty Vigo.

"Hrát zápasy bez fanoušků je smutnější, než tancovat s vlastní sestrou," rýpl si nynější nadřízený Ramose, Moraty či Thiaga Alcantary.

Na druhou stranu ovšem připustil, že rozjezd alespoň před televizním obrazovkami může být signálem, že se věci vracejí do normálu. "Musíme pochopit, že je to globální byznys generující mnoho peněz. I když se ten zážitek hodně liší oproti normálním zápasům s diváky, může nám pomoci zkrátit čas v izolaci a zvládnout ji," uzavřel serverem sport.cz citovaný Enrique, jehož svěřenci se před přerušením mezinárodního kolotoče radovali z vysokých výher nad Maltou a Rumunskem.