Palčivý problém Brna? Hráči se hledají v zakončení, nevystřelí, chtějí přihrávat do prázdné brány...

Ve druhém největším městě České republiky sídlící třetí tým druhé nejvyšší soutěže se příští čtvrtek představí na půdě sedmého Ústí nad Labem.

Palčivý problém Brna? Hráči se hledají v zakončení, nevystřelí, chtějí přihrávat do prázdné brány...

Pakliže by ambiciózní Zbrojovka zopakovala výkon ze středeční domácí přípravy proti Fastavu Zlín (0:5), příliš šancí na zisk plného počtu bodů by neměla...

Hlavní trenér brněnského souboru Miloslav Machálek to uznal. "Nechci zde zastírat, že výkon proti Zlínu by posloužil spíš k zahánění fanoušků. Chtěl bych je ale také ubezpečit, že výkony z přípravy se opakovat nebudou," slíbil osmapadesátiletý odborník.

Příští týden by mělo být na severu čech všechno jinak. "Nebral jsem to jako generálku, ale jako poslední přípravné utkání, prostor ještě něco vyzkoušet. Je to pro nás nepříjemný signál, nepodali jsme dobrý výkon. Teď máme osm dní, ve kterých se budeme připravovat na vstup do mistrovských zápasů. Jsem přesvědčen, že náš výkon v nich bude úplně odlišný," pronesl na webu fczbrno.cz bývalý stratég konkurenční Líšně.

Trenéra mrzí zranění Jakuba Šurala, který musel odstoupit ze hry kvůli zranění v oblasti žeber. Zdravotní potíže však mají i další. "I s ohledem na Kotulovu nemoc a fakt, že Kryštůfek ještě není připraven, nejsme vzadu zpevnění. Z mého pohledu stoperská dvojice Dreksa - Šural fungovala dobře, u Eise bylo vidět velké zlepšení. Peter Štepanovský odehrál na beku dobré zápasy, dnes měl nedostatky, samozřejmě včetně vlastního gólu. K té základní čtverce ale nemám zásadní připomínky, problémy nastaly poté, co se její složení změnilo. A zejména po vystřídání Dreksy, který byl řídícím prvkem defenzivy, se naše hra rozpadla," mrzelo šéfa Růska či Vaňka, jehož slova nabídly stránky fczbrno.cz.

Problémy Brna však jsou i jinde, než jen v defenzivní řadě. "Hledáme se v zakončení. Nevystřelíme, hledáme nadstavbu, přihrávku do prázdné brány. To je palčivý problém. To platilo pro celé utkání. Jeho závěr už pak byl ovlivněný tím, že jsme neustále museli střídat někoho s lehčím zraněním, byl z toho guláš. Druhý poločas z toho důvodu nechci ani moc hodnotit, je to něco, co se mi absolutně nelíbilo," uzavřel na fczbrno.cz Machálek.

Ševci nedali Zbrojovce vůbec žádnou šanci, Zavadil si zahrál proti Barošovi