Neuer chtěl pětiletý kontrakt, Bayern mu nabízel smlouvu na dvě sezony. Jak to dopadlo?

Ačkoliv je Manuelu Neuerovi již 34 let, během dlouhých jednání s představiteli Bayernu Mnichov měl v Allianz Areně podle jistých prosáklých informací překvapivě žádat o pětiletý kontrakt.

Neuer chtěl pětiletý kontrakt, Bayern mu nabízel smlouvu na dvě sezony. Jak to dopadlo?

Protože mu bavorský obr nabízel smlouvu pouze na dvě sezony do léta 2022, dialog neměl konce. Nakonec se však oběma stranám podařilo najít kompromis a dlouholetá německá reprezentační jednička podepsala na současné adrese dohodu do 30. června 2023, což znamená pobyt v Mnichově až do sedmatřiceti let.

Samotný podpis odložila i koronavirová krize a s ní spojená odložená bundesliga, jež už se však restartovala. "Nechtěl jsem učinit tak zásadní rozhodnutí v době, kdy kvůli pandemii koronaviru nebylo vůbec zřejmé, zda, kdy a za jakých podmínek bude bundesliga pokračovat," ozřejmil sám majitel sedmi bundesligových primátů, jenž dorazil do Bayernu v roce 2011 z konkurenčního Schalke 04.

Byť byl v posledních osmi týdnech spojován i s odchodem, nic takového nebude na pořadu dne. "Bylo pro mě hodně důležité, že smím nadále spolupracovat s trenérem gólmanů Tonim Tapalovičem. Dívám se do budoucnosti s velkým optimismem. Cítím se v Bayernu velmi dobře a jako doma," doplnil muž s dvaadevadesáti mezinárodními starty za Německo, se kterým se před necelými šesti lety radoval z titulu světového šampiona.

A co dojmy vedení? "Jsme mimořádně spokojení a šťastní. Manuel je nejlepší brankář na světě a taky náš kapitán," neskrýval spokojenost čtyřiašedesátiletý šéf klubu Karl-Heinz Rummenigge.