Kušnír i přes třinecký zájem opustí FNL a ukončí profesionální kariéru, od léta vypomůže už jen v divizi...

Bývalý obránce Sparty i české reprezentace se čtyřmi mezinárodními vystoupeními Ondřej Kušnír avizuje, že sezona 2019/2020 bude v jeho profesionální kariéře vůbec poslední.

Kušnír i přes třinecký zájem opustí FNL a ukončí profesionální kariéru, od léta vypomůže už jen v divizi...

To vše i přesto, že by o něj druholigový celek FK Fotbal Třinec stál dál a i v jeho šestatřiceti letech by si dokázal představit další prodloužení kontraktu do června 2021.

Proč končí? "Těch věcí je víc, kumulovalo se to ve mně delší dobu. V zimě jsem byl ještě přesvědčený, že budu pokračovat, i trenér s vedením mi dávali najevo svůj zájem. Ale z rodinných důvodů jsem se nakonec rozhodl skončit, chci se víc věnovat dětem. Akorát doufám, že se nic nepokazí a budu se moct rozloučit na hřišti," uvedl v interview pro isport.blesk.cz někdejší bek Vítkovic, Liberce, Sigmy Olomouc, Dukly nebo Viktorie Žižkov.

U fotbalu by však měl zůstat - minimálně jako hráč divizního Bruntálu. "Určitě bych chtěl zůstat. Nic konkrétního ještě nemám, ale rozjíždím svou Fotbalovou školu Ondry Kušníra, kde se zaměřujeme na dovednostní tréninky s míčem, v létě pořádám i kemp. A klukům v Bruntále jsem přislíbil, že si s nimi ještě kopnu divizi a od léta jim pomůžu. Budu pendlovat mezi Ostravou a uvidíme, jestli se ještě něco naskytne," pokračoval na stránkách Deníku Sport syn vítkovického šampiona z ročníku 1985/1986 Jindřicha Kušníra.

Přestup do trenérského světa ho až tak neláká. "Spíš by mě bavila nějaká manažerská funkce, nasbíral jsem ve fotbale dost kontaktů, mohl bych toho využít. Teď spolupracuji s Martinem Hrdličkou a jeho agenturou Top Sport Management, která zastupuje několik kvalitních fotbalistů," uzavřel ve Sportu borec, jenž si díky Tobolu Kostanaj a Rapidu Bukurešť vyzkoušel také kazachstánskou, respektive rumunskou nejvyšší soutěž.