V Premier League je šest nakažených, Deeney hrát nemíní

Premier League má za sebou plošné testování na přítomnost koronaviru u hráčů a zaměstnanců jednotlivých klubů. Potvrzeno bylo šest případů, mezitím se rozběhla další diskuze o projektu Restart. 

V Premier League je šest nakažených, Deeney hrát nemíní

Informací ohledně možného opětovného startu Premier League je čím dál více. Včera se všechny prvoligové celky na střetnutí akcionářů dohodly na návratu k tréninkovému procesu.

Začít by se mělo již ve čtvrtek, tři týmy ale jistotu nemají. Včera totiž také proběhlo plošné testování na přítomnost koronaviru. Pozitivní testy mělo šest osob ze tří různých klubů. Nakažené osoby míří do sedmidenní izolace, na ostatní hráče a zaměstnance z daných klubů čeká druhý test.

Celkově se otestovalo 748 osob a dodejme, že další kolo testování proběhne zřejmě ve čtvrtek po prvních trénincích. Výsledky následně zveřejní FA v sobotu dopoledne.

Po úterním jednání je také zřejmé, že FA počítá s návratem již 12. června. Termín se nicméně ještě bude projednávat, jelikož má být stále několik hráčů a manažerů proti restartu soutěže.

Zcela jasně se poté vyjádřil útočník Watfordu Troy Deeney, který nemá v úmyslu zasáhnout do případného závěru letošní sezóny. "Nebudu trénovat. Mám pětiměsíčního syna, který má dýchací problémy. Nebudu riskovat," uvedl dnes. Stále tak zůstává mnoho otazníků nad Projectem Restart. 

A ještě jedna závěrečná zpráva, konkrétně od The Times. Vedení soutěže bude sledovat tréninkové jednotky všech prvoligových celků. Inspektoři budou dohlížet na dodržování hygienických pravidel a také na férové počínání každého týmu. Momentálně totiž hráči mohou trénovat jen v malých skupinkách v maximálním čase 75 minut.