Lewandowski popáté v řadě pokořil metu 40 tref za sezonu a bude útočit na osobní rekord

Jednatřicetiletý polský snajpr Robert Lewandowski opět prokázal, že je vysoce nadprůměrným kanonýem, na něhož se lze spolehnout.

Lewandowski popáté v řadě pokořil metu 40 tref za sezonu a bude útočit na osobní rekord

V rámci obnovené bundesligové sezony proměnil proti Unionu Berlín pokutový kop a ve všech soutěžích tohoto ročníku už si připsal čtyřicet přesných zásahů.

Metu čtyřiceti tref už pokořil pátý ročník v řadě, což znamená, že dotyčnou báječnou sérii táhne již od soutěžního období 2015/2016.

Pokud jde o znovu započaté boje, po čtyřiadvaceti kolech je varšavský rodák "Lewa na 26 gólech a zatím směřuje za střeleckou korunou, s tím, že na Timo Wernera z Lipska má náskok pěti branek.

Pakliže mu konstantní fazona vydrží, bývalý snajpr Lechu Poznaň a Borussie Dortmund by mohl atakovat své maximum, které za jednu ligovou sezonu činí 30 úderů.

Bavorský gigant jinak třemi body proti dvanáctému Unionu splnil povinnost a to ani zdaleka nepředvedl výkon, ze kterého by šel strach...

"Ještě jsme neukázali svou nejlepší tvář, ale dominovali jsme a zaslouženě vezeme domů body. Při zápase bez diváků se minuty zdají být delší, než zazní píšťalka," uvedl po úspěšném víkendovém výjezdu Manuel Neuer.