Mstí se Emery? Po odchodu z Londýna začíná plivat oheň na klíčového hráče Arsenalu

Dnes už bývalý lodivod londýnského Arsenalu se rozhodl otevřít Pandořinu skříňku a začal poněkud nečekaně plivat oheň na jednoho ze svých svěřenců, jemuž bylo předurčeno stát se tahounem týmu.

Mstí se Emery? Po odchodu z Londýna začíná plivat oheň na klíčového hráče Arsenalu

Mesut Özil býval jedním z mimořádných záložníků. Jeho dovednosti několikrát vychválil až do nebe sám portugalský taktik José Mourinho, ovšem postupem času i na tohoto hráče dopadla krize. „Je líný, pomalý a i jeho přístup je špatný,“ zněly velmi často naštvané reakce fanoušků, a to byl mimo jiné také jeden z důvodů, proč se Unai Emery rozhodl promíchat sestavu.

„Ke konci mého působení to již nešlo jinak. Özilův přístup byl prostě žalostný,“ svěřoval se v rozhovoru pro server Goal španělský trenér, jenž opustil horké trenérské křeslo Kanonýrů na konci listopadu minulého roku. Hřebíkem do rakve mu byla domácí porážka s Frankfurtem (v rámci Evropské ligy).

„Snažil jsem se opravdu moc, abych mu pomohl. Podobnou krizí si občas projde každý, tudíž máte s takovými případy jako trenér zkušenosti, ale nevím… Tady to prostě nějak nešlo. Mesut to vzdal. Jakoby se ani nechtěl začlenit,“ vzpomínal Emery.

A co bylo pro Özila horší, údajně ho prý nepřijímali ani spoluhráči. „Když jsme si určovali nového kapitána, kabina s Mesutem ani nepočítala, nechtěla ho. Jeho špatný přístup jsem viděl nejenom já, ale i jeho spoluhráči. A někdo takový nemůže být kapitánem,“ uzavřel bývalý kouč Valencie, Sevilly, PSG nebo Arsenalu.