Guľovi se proti Příbrami a Dukle líbila energie mužstva: Máme spoustu kvalitních a potřebných informací

Západočeský vicemistr a aktuálně druhý tým Fortuna:ligy, který je doma v Doosan aréně a jako jediný ještě může ohrozit slávistickou jízdu za obhajobou titulu, si ve svém tréninkovém areálu vystřihl dva přípravné duely s Duklou a Příbramí a protože oba skončily vítězně, hlavní trenér plzeňské družiny Adrian Guľa mohl být poměrně spokojen. O čem všem mluvil na oficiálních stránkách fcviktoria.cz?

Guľovi se proti Příbrami a Dukle líbila energie mužstva: Máme spoustu kvalitních a potřebných informací

O tom, zda uvítal možnost jít po dvou měsících opět do akce...

"Potěšilo nás to! Je to změna hrát zápas, i když je jen takto tréninkové. Ukázalo se, že tréninkový proces je jedna věc, zápasová zátěž a vůbec ta součinnost je zase věc druhá. Jsme za tuto možnost rádi."

O výhře 3:1 nad druholigovou Duklou...

"Měli jsme dobrý vstup do zápasu, byli jsme rychlí, aktivní. Pak došlo trochu ke snížení tempa hry. To se však dalo očekávat vzhledem k tomu, jak jsme trénovali. Nehráli jsme ještě jedenáct na jedenáct na celé ploše. Ve druhé půli byly dobré úseky, ale i soupeř nám ukázal nějaká okénka, třeba ve finálních přihrávkách či po ztrátách míče. Jsem rád, že jsme to zvládli celých devadesát minut po zdravotní stránce, když to bylo po takové době."

O triumfu 4:0 nad Příbramí...

"Na začátku jsme byli produktivní, hráli aktivně. Využívali jsme prostory, hráli rychle, přenášeli hru. A měli střelecky disponovaného Tomáše Chorého, který v důležité části zápasu udělal ten rozdíl. Potřebovali jsme udržet a ještě stupňovat tempo, ale i soupeř byl okolo 70. minuty poměrně aktivní. I za tento zápas jsem rád, fyzicky to bylo dobré, byla tam i dostatečná energie. Celkově máme spoustu kvalitních a potřebných informací."

O tom, jak se mužstvo těší na ligový restart...

"Hlavně jsme rádi za rozhodnutí, že se bude hrát. Máme teď vizi, na co se připravovat. Po dlouhé době jsme teď byli plni očekávání, jak to bude vypadat na hřišti, jak to hráčům sedne, bylo tam spoustu otazníků. Je dobře, že jsme si to mohli vyzkoušet. A těšíme se na ligu.“