Dosluhující letenský stoper Kaya by si přál, aby se stal od léta hráčem tohoto klubu...

Fortuna:liga přijde v první polovině července o jednoho ze svých nejlépe placených hráčů. Semih Kaya, obránce Sparty s velmi nadstandardním kontraktem, už totiž na české půdě nebude pokračovat.

Dosluhující letenský stoper Kaya by si přál, aby se stal od léta hráčem tohoto klubu...

Devětadvacetiletý stoper, jehož konto zdobí pět primátů v Süper Lig, se podle informací TurkishFootballNews vrátí do rodné země, v níž dosud oblékal trikoty pouze dvou klubů - Kartalsporu a Galatasaray Istanbul, jehož je odchovancem.

Dotyčný zdroj uvádí, že by se devětadvacetiletý zadák po vypršení tříletého kontraktu v Praze opět rád připojil ke svému srdečnímu celku ze stadionu Türk Telekom pro více než 52 tisíc diváků.

Fotbalista devátého týmu české ligy touží posílit aktuálně třetí tým turecké nejvyšší soutěže hned od léta. Rozhodující slovo bude mít hlavní trenér Galatasaray Fatih Terim, jenž ho velmi dobře zná.

Pro Kayu hraje to, že bude volným hráčem a k dvaadvacetinásobnému šampionovi Turecka, na jehož soupisku momentálně patří známé tváře jako Muslera, Seri, Donk, Feghouli nebo Falcao, může přijít zcela bez nákladů.

K tomuto datu naskočil Kaya do 33 soutěžních zápasů slavného "S", což na dva a půl roku (půlroční hostování v Istanbulu) není zrovna mnoho...