Šádek ulovil pro Viktorii dva nesmírně kvalitní hráče. Jak vidí čerstvé západočeské akvizice Guľa?

Ambiciózní Plzeň se uprostřed pracovního týdne pochlubila novými akvizicemi, které ještě donedávna působily v Žilině. Jedná se o pětadvacetiletého stopera Filipa Kašu a o rok mladšího středopolaře Miroslava Káčera.

Šádek ulovil pro Viktorii dva nesmírně kvalitní hráče. Jak vidí čerstvé západočeské akvizice Guľa?

Oba slovenští hráči, kteří se v Doosan aréně upsali na tři roky, začnou s áčkem Viktorie trénovat v následujících dnech...

"Zareagovali jsme na situaci, která nastala v Žilině. Jsem rád, že můžeme v našem kádru přivítat hned dva nesmírně kvalitní fotbalisty. Jak Miro Káčer, tak Filip Kaša patřili k oporám týmu a velmi dobře je ze společného působení zná i trenér Adrian Guľa. I to byl důležitý faktor během jednání. Věřím, že oba budou přínosem a posilami pro náš již tak velmi kvalitní kádr," citoval web fcviktoria.cz slova generálního manažera západočeské značky Adolfa Šádka.

Zmíněný kouč, který u kormidla nahradil Pavla Vrbu, potvrdil, že obě posily moc dobře zná. "Věřím, že pro Viktorku budou přínosem. Jejich typologie by nám mohla do týmu přinést to, co je potřebné. Filip má velmi dobré fyzické a rychlostní parametry. V kombinaci s našimi výbornými hráči věříme, že by to směrem do budoucnosti mohl být hodně zajímavý přínos. Miro je velmi pracovitý, má velký akční rádius, je dostatečně rychlý. Na svůj věk je i mimořádně zkušený. Jejich charakter i mentalitu znám a pevně věřím, že do kabiny zapadnou," doplnil někdejší kouč slovenské jednadvacítky.

A co první dojmy samotných fotbalistů, o které měl být zájem i z vícero zemí? "Pro mě je to nová výzva. Plzeň je velký klub evropských parametrů, který mě může v kariéře dále posunout. Doufám, že pomůžu k tomu, abychom hráli evropské poháry a samozřejmě získali i titul v domácí soutěži," vzkázal Káčer, jehož zastupuje agent Karol Kisel z agentury K2K Sports.

Podobně je na tom i Kaša, jehož zastupuje David Nehoda. "Jsem strašně rád, že se mohu posunout zase o level výš. Viktoria Plzeň má vysoké ambice. Přišel jsem udělat maximum pro tým, chci se prosadit do základu a být prospěšný týmu," zakončil na stránkách fcviktoria.cz defenzivní laděný Kaša, jenž působil před příchodem do Žiliny v Baníku Ostrava.