Jindřiškovi táhne na čtyřicet, ale z Ďolíčku jen tak nezmizí: Bohemka chce, abych v jejím dresu pokračoval

Dvanáctý květnový den sice teprve musí ligové grémium nadpoloviční většinou odsouhlasit opětovný start ligy, aby se mohl nedohraný ročník překlenout i přes třicátého června, nicméně většina zainteresovaných to považuje už jen za formalitu.

Jindřiškovi táhne na čtyřicet, ale z Ďolíčku jen tak nezmizí: Bohemka chce, abych v jejím dresu pokračoval

Jisté je však to, že od 25. května, kdy se bude moci odstartovat, u toho nebudou diváci, na což je hodně zvědavý i devětatřicetiletý kapitán Bohemians 1905 Josef Jindřišek, jehož osobní konto zdobí k tomuto datu 344 ligových duelů a 21 nastřílených branek.

"Považuju to za obrovskou nevýhodu. To prostě bude zápas jako trénink, kde nejsou fanoušci. Slyšíme pomalu každé slovo, bude to zvláštní. Nebude to ani jako přátelák, protože i na něj za námi fanoušci jezdí kamkoliv a pár lidí tam je. Takhle nám nebude fandit nikdo. "Z tohoto pohledu to beru jako velké minus, ale bohužel taková je situace a musíme to tak brát. Určitě jsem rád, že aspoň začneme hrát, pokud teda začneme a nic se nezmění," pronesla v rozhovoru pro sport.cz ikona kádru vršovických Klokanů, jež bude chtít sehrát před zahájením alespoň dva tři přáteláky.

Jedenáctí Bohemians jsou silní zejména doma - z 11 zápasů prohráli pouze jediný, u Botiče nasbírali 22 bodů z celkových sedmadvaceti a před vlastním publikem se jim povedlo dostat na lopatky i vedoucí Slavii. Ten, jenž v této sezoně nechyběl ani v jednom ze čtyřiadvaceti zápasů v základní sestavě svého týmu,  připomněl, že zatímco v minulé sezoně v Ďolíčku téměř nevyhráli, momentálně se jim tam hraje dobře. "Pro nás jsou zápasy bez diváků určitě velká nevýhoda. Samozřejmě velká nevýhoda to může být i pro Plzeň, Spartu, Slavii. Budou to zvláštní zápasy, ale zase na druhou stranu je to něco nového. Zápasy můžou být vyrovnanější tím, že druhý tým nepožene domácí obecenstvo. Můžou být zajímavé výsledky a překvapení. Jen doufám, že to nebude u nás v Ďolíčku a že tam ty tři body pro nás zůstanou," doplnil na sport.cz zelenobílý veterán, jenž se do metropole přesunul před jedenácti lety z Fulneku.

Pokud se nepřihodí nic neočekávaného, na stejné adrese uvidíme Jindřiška i v ročníku 2020/2021, což znamená, že by měl být součástí prvoligové mapy i ve čtyřiceti letech. "Měl jsem tento týden jednání ohledně mého dalšího působení ve Vršovicích. Je to v jednání, ale ještě nejsme dohodnutí. Chci pokračovat a Bohemka taky chce, abych v jejím dresu pokračoval," uzavřel na sport.cz záložník, jehož původní smlouva končí v červnu.