Stagnujícímu Turanovi konečně vyprší smlouva na Camp Nou. Mateřské Galatasaray volá?

Dokud působil Arda Turan v Atlétiku Madrid a pracoval s argentinským koučem Diegem Simeonem, patřil k nejvýraznějším tvářím LaLigy, což později vyústilo v přestup do slavné Barcelony.

Stagnujícímu Turanovi konečně vyprší smlouva na Camp Nou. Mateřské Galatasaray volá?

Po svém přesunu na katalánský Camp Nou však nyní třiatřicetiletý středopolař žádnou velkou díru do světa neudělal, základní sestava se ho týkala méně a méně a dokonce vypadl i z tureckého národního mužstva.

V lednu 2018 ho Barca zapůjčila do Istanbulu, kde se ho ujal Basaksehir, v němž v současnosti operují hráči jako Robinho, Demba Ba nebo Clichy. Ovšem i na dotyčné adrese postupně přestal hrát a na to, aby měl v Süper Lig pouze 180 minut čistého času, rozhodně nebyl zvyklý.

Protože mu letos v létě vyprší smlouva s Barcelonou a z něj se stane volný hráč, který se bude moci upsat komukoliv, další změna trikotu je více než jasná...

Podle serveru abola.pt by se mohl vrátit do svého Galatasaraye Istanbul, se kterým toho nezažil málo a působil v něm celou řadu sezon až do roku 2011, kdy se odebral za lepším do španělské metropole.

Aktuálně třetí tým turecké ligy, jemž šéfuje mimořádně ostřílený Fatih Terim, má o návrat svého odchovance zájem a jednání o případných osobních podmínkách nepochybně proběhnou.