Že už by ho přestala bavit čínská liga? Hulk se hlásí do služeb Portu...

Třiatřicetiletý brazilský forvard Hulk, jenž v Evropě svého času pálil za FC Porto i Zenit Petrohrad, tento týden naznačil, že by se mohl vrátit na Starý kontinent. 

Že už by ho přestala bavit čínská liga? Hulk se hlásí do služeb Portu...

Smlouva v čínském klubu Šanghaj SIPG, který za něj svého času vysázel 55 milionů eur, mu totiž vyprší již na konci právě probíhajícího roku (31. 12. 2020) a on by tak mohl být zajímavý pro řadu značek...

Na návrat do lepší soutěže by si troufal i přesto, že ho v létě čeká již oslava čtyřiatřicátých narozenin. Věk však považuje pouze za číslo a stále je plný sebevědomí.

"Jsem profesionál a starám se o sebe tak, jak jsem se z pasledních osm let nestaral. Po celou svou kariéru jsem se vyvaroval výkyvům a dokud cítím, že jsem na tom fyzicky dobře, tak chci dál hrát," vzkázal mistr čínské Super League z roku 2018, jenž v minulosti prošel také japonskou ligou.

Pokud jde o vysněnou lokalitu, například portugalskou Primeira Ligou a tamníky Draky by vzhledem k předešlým zkušenostem rozhodně nepohrdl. "Když oblékáte dres nějakého klubu, najdete si tam spoustu přáte a pak přestoupíme na jinou adresu, vždy ve vás je touha po návratu. Už jsem to párkrát řekl a udělám to zase - Porto mi zůstalo v srdci a comeback do jeho dresu by byl splněným snem," nahodil laso někdejší reprezentant Kanárků s více než padesáti mezinárodními starty.

Od svého příchodu do Asie nastřílel v čínské lize 45 branek. Jestlipak by byl pro nynějšího lídra portugalské ligy z Estadia do Dragao stále zajímavý?