Ibrahimovič je výborný člověk, pohodář, hlásí z Malmö Melichárek

Šestatřicetiletý gólman Dušan Melichárek si v minulosti zachytal i za NK Inter Zapreši či Mjällby AIF, ovšem jeho nejvýraznější zahraniční kapitolou je Malmö FF, ve kterém působil v letech 2008 - 2011, s tím, že v roce 2018 se na stejnou adresu vrátil a působí na ní dodnes.

Ibrahimovič je výborný člověk, pohodář, hlásí z Malmö Melichárek

Právě v Malmö FF se svého času potkal i s tamním odchovancem Zlatanem Ibrahimovičem, jenž v době koronavirové krize trénuje s Hammarby, ve kterém má od loňského roku podíl...

"V průběhu podzimu byla v Malmö několikrát poničena socha klubové i švédské ikony Zlatana Ibrahimovice. Už nestojí, po posledním incidentu ji nevrátili zpátky. Byla by stejně znovu poškozena, bylo by zbytečné ji pořád opravovat. Šlo o to, že Zlatan se rozhodl investovat do Hammarby. Na začátku byli všichni překvapení. Jenže on se rozhodnul sám, což není věc, kterou by mu měl někdo vyčítat. Při prvním působení v Malmö jsem se s ním několikrát setkal. Tenkrát byl ještě v reprezentaci, národní tým často trénoval v Malmö. Zlatan za námi vždycky zašel do kabiny. Prohodil jsem s ním pár vět. Je to výborný člověk, pohodář," chválil o něco staršího veterána na stránkách Gólů někdejší strážce svatyně Slovácka či Brna.

A jak to jde jeho klubu? "V uplynulé sezoně švédské ligy jsme skončili druzí. O bod za Djurgardenem. Postupovali jsme v Evropské lize ze skupiny, program byl náročný. Ale nejde o výmluvu, režim tří zápasů v sedmi dnech jde s rotací hráčů zvládat. Titul jsme si prohráli remízami s týmy, s nimiž jsme měli vyhrát. Ale ještě v poločase závěrečného utkání jsme byli mistři, bohužel titul nedopadl. Švédská mentalita je taková, že se nikdo nehroutí, když se nepovede splnit nejvyšší cíl. Jasně - fanoušci, vedení, tým - všichni jsme titul chtěli. Ale život jde dál. Zase jsme postoupili v Evropské lize," podotkl pro server gol.cz ostřílený gólman.

Byť se do Švédska a do překrásného města, v němž je podle jeho slov nádherný život, vracel záložní varianta a zkušená dvojka, rád by chytal o něco víc a to i ve svém pokročilejším fotbalovém věku. "V minulé sezoně jsem odchytal šest soutěžních zápasů. Samozřejmě, rád bych měl startů víc, nebudu říkat, že jsem spokojený. Znal jsem však pozici, ve které jsem přicházel. Od začátku jsem očekával, že odchytaných zápasů nebude tolik. Takový je holt úděl dvojek, do brány se tak často nedostanou. Zápasy mi ale vyšly, byl jsem dobře připravený, připsal jsem si v nich čtyři nuly. Víte, já ale především ve svých letech vůbec nepředpokládal, že bych se do takového klubu, jakým je Malmö, někdy vrátil. Chtěl bych tímto poděkovat Milanu Martinovičovi, který mi pomáhal už s prvním přestupem do Malmö. Spolupracuji s ním celou kariéru," zakončil v interview pro gol.cz Melichárek, který má na kontě jeden švédský titul z roku 2010.