Jihlava začala přípravu s 35 hráči. Na anglický týden se těšíme, říká trenér Kučera

V Jihlavě do této fázi přípravy zařadili 30 hráčů a 5 brankářů. Ti jsou rozděleni do pěti skupin po šesti hráčích a jedním brankářem. Trenér Kučera si pochvaluje velké množství ploch. V jeden čas fotbalisté Jihlavy mohou trénovat v pěti oddělených skupinách.

Jihlava začala přípravu s 35 hráči. Na anglický týden se těšíme, říká trenér Kučera

Komunikace s hráči byla každodenní. „Ten kontakt byl prakticky denní. Ať již přes WhatsApp nebo i telefonicky. Hráči každý večer obdrželi individuální tréninkové pokyny na následující den. V tomto režimu jsme jeli vlastně od 13. března. Pro kluky to běhání a posilování jistě bylo náročné a stereotypní. Myslím si, že se na dnešní zahájení týmových tréninků těší,“ řekl jihlavský trenér Radim Kučera pro klubovou televizi Ježour TV.

Situace je pro fotbal dosud neznámá. V podstatě začíná další příprava. „Všichni doufáme, že stanovený termín možného obnovení ligových soutěží bude dodržen. Nebo že ještě lépe dojde k umožnění dřívějšího startu soutěží, než za sedm týdnů. Snad brzy dojde k postupnému uvolňování podmínek, aby na hřišti mohlo docházet k bližšímu kontaktu hráčů, abychom si mohli zahrát klasický fotbal 11 na 11,“ těší se na lepší zítřky trenér.

„Určitě přijdou zranění, karty, proto je lepší mít širší kádr. Na anglický týden se těšíme,“ dodává Kučera.