V Allsvenskan by si Zlatan pravděpodobně mohl dělat, co by chtěl, míní kouč Hammarby

Jak už na eFotbal.cz minimálně jednou zaznělo, skandinávská hvězda Zlatan Ibrahimovič se v rámci koronavirové krize vrátila do rodné země a jako jediný hráč Serie A může absolvovat týmové tréninky.

V Allsvenskan by si Zlatan pravděpodobně mohl dělat, co by chtěl, míní kouč Hammarby

Děje se tak s týmem Hammarby, v němž vlastní kmenový forvard AC Milán od konce loňského roku čtvrtinový podíl a je tak jeho spolumajitelem.

Protože mu již za pár měsíců vyprší na San Siru smlouva a jeho další hráčská budoucnost je ve hvězdách, to, že by začal hrát za svůj klub, se nabízí.

Zástupce Hammarby dotyčná myšlenka pochopitelně mimořádně zajímá také. "Samozřejmě bychom chtěli, aby za nás hrál, ale nebavili jsme se o tom. Diskutujeme o různých věcech, protože je to spolumajitel klubu, ale na hřišti je proto, aby se udržoval ve formě," pronesl webem aktualne.cz citovaný sportovní ředitel Jesper Jansson.

Pokud by se "Ibra" vrátil do švédská Allsvenskan, mohl by zářit ještě hodně dlouho. Alespoň podle asistenta hlavního trenéra Joachima Björklunda. "Pravděpodobně by si tady mohl dělat, co by chtěl, ale nemyslím si, že to je teď reálná varianta. Vím, že hodně lidí fandí Hammarby i Zlatanovi, ale konečné rozhodnutí je pouze na něm. Ale samozřejmě je u nás víc než vítaný," pokračoval člen realizačního týmu, jehož slova publikoval server aktualne.cz.

Samotní hráči celku z Tele2 Areny pro 33 tisíc diváků jsou z jeho přítomnosti nadšení a považují to za extra motivaci, s tím, že se všichni snaží předvést v tom nejlepším světle. "Je to zábava. Zlatanova přítomnost zvyšuje soutěživost. Lidé si užívají, že je tady. Je to dobrý kluk a pochopitelně přináší do tréninků kvalitu. Je to skvělé, zvláště v těchto časech, kdy nehrajeme zápasy," uzavřel na aktualne.cz pětatřicetiletý dánský brankář David Ousted, jenž má za sebou díky Vancouveru, D.C. United i Chicagu spoustu let v Major League Soccer.