Higuaína má od léta čekat těžká mise - nahradit Zlatana...

Gonzalo Higuaín navzdory všem spekulacím minulé léto zůstal po hostování v Miláně a v Chelsea v Juventusu Turín, hráčem Staré dámy by ale už dlouho být nemusel. Po skončení karantény by podle všeho mohl zamířit do Spojených států amerických.

Higuaína má od léta čekat těžká mise - nahradit Zlatana...

Argentinský kanonýr hraje za Juventus od roku 2016. Před tím působil v rodné Argentině, v klubu River plate, šest úspěšných sezón poté strávil v Realu Madrid, italskou ligu si zkusil ve třech sezónách s Neapolí a od té doby obléká černobílý dres Juventusu, tedy s roční přestávkou v sezóně 2018/19, kdy na podzim hostoval v Miláně a na jaře v Chelsea.

Očekávalo se, že po angažmá v Chelsea Juventus opustí natrvalo, tak se ale nestalo. Dvaatřicetiletý útočník však s největší pravděpodobností letos z Itálie odejde a podle všeho by mohl zamířit do klubu Los Angeles Galaxy, kde ještě v minulé sezóně působil Zlatan Ibrahimovič, ten ale v létě odešel zpátky do Evropy, nově obléká dres AC Milán.

Higuaín má sice odlišný temperament než Ibrahimovič a ani tolik úspěchů jako jeho švédský kolega na svém kontě nemá, i přesto by ale pro Galaxy byl velmi zajímavou posilou a jistě by se od něj očekávalo, aby nahradil branky právě z kopačky Ibrahimoviče. Po skončení situace ohledně koronaviru by mělo být všechno dořešené, Itálie i Spojené státy ale patří k nejrizikovějším místům.