Haaland vzdal hold Ibrahimovičovi. Které vlastnosti mu imponují?

Jednomu je devatenáct, druhému je dvakrát tolik, jeden je Nor, druhý Švéd a přesto k sobě chovají respekt. Řeč je samozřejmě o devatenáctileté hvězdičce Erlingu Haalandovi a osmatřicetileté ikoně Zlatanu Ibrahimovičovi, jenž už září dobré dvě dekády.

Haaland vzdal hold Ibrahimovičovi. Které vlastnosti mu imponují?

Perspektivní snajpr ve službách Borussie Dortmund pochválil švédského matadora v interview pro magazín FourFourTwo tím, že když byl dotázán na to, koho z útočníků obdivuje, zmínil právě funkčního veterána, jenž by měl mít před sebou poslední měsíce v AC Milán.

Tomu jeho slova nepochybně zahrála na ego. "Líbí se mi jeho mentalita, jeho sebevědomí i to, jak vidí věci jinak," pronesl na konto druhého nejlepšího střelce v historii Paris Saint-Germain stále ještě teenager ze Signal Iduna Parku, jenž zahájil svou bundesligovou pouť monstrózní kanonádou.

Na svém vzoru si cení i to, jak se dokáže adaptovat. Nezklamal v Ligue 1, Serii A, MLS či Eredivisii a vzhledem k hernímu času neměl vyloženě špatná čísla ani v Premier League či LaLize. "Přestoupí z klubu do klubu, z jedné země do druhé, což nikdy není snadné. Ale on přijde a střílí góly od první minuty. Jako by nic. Tohle se mi fakt líbí," pokračoval ve chvalozpěvu gólový forvard.

O srovnávání s technickým dlouhánem však nestojí. A to i přesto, že jsou podobně vysocí a do Zlatana mu chybí pouze jeden centimetr výšky. "Každý hrajeme trochu jiným způsobem," ozřejmil Haaland, jemuž je věštěna grandiózní budoucnost.