Weiss? Zřejmě jediný hráč slovenské ligy, který se nemusí bát šetření, protože nebere ani euro

Poslední soutěžní zápas zažil třicetiletý křídelník Vladimír Weiss ještě v listopadu loňského roku a od té doby je kvůli vleklým zdravotním potížím (pravý kotník) mimo hru.

Weiss? Zřejmě jediný hráč slovenské ligy, který se nemusí bát šetření, protože nebere ani euro

Ačkoliv se tedy Slovanu Bratislava upsal již v únoru a na Tehelném poli si vybral číslo 79, vědělo se, že na premiéru v áčku si v rámci tohoto ročníku bude muset ještě počkat...

Kvůli nouzovému stavu však až o moc zápasů nepřijde a netýkalo by se ho ani případné snižování platů. S vedením Slovanu je totiž domluven, že si od lídra slovenské ligy nevezme ani euro až do té doby, než bude stoprocentně připraven na zápas, respektive dokud za bratislavskou značku nenastoupí.

"Je to pravda, že já žádné snižování gáže řešit nemusím. Tak totiž zní naše dohoda. Dokud nezačnu hrát, nebudu dostávat nic," pronesl na webu sport.sk syn bývalého trenéra slovenského národního mužstva.

Šetření v nouzovém stavu však považuje za logický krok. A to i u mistra ligy. "Vím, že kostra mužstva má mít setkání s majitelem. Mluvil jsem o tom s Vasilem Božikovem, ale vysvětlil jsem mu, že já žádný plat nedostávám. Jestli k tomu dojde, jsem přesvědčen o tom, že se najde kompromis a takové řešení, které bude akceptovatelné pro každého," doplnil na sport.sk bývalý hráč Manchesteru City, Glasgow Rangers, Espanyolu Barcelona či Olympiakosu Pireus.

A kdy by tedy mohl někdejší dlouholetý hráč katarské Stars League opět vyběhnout na trávník? "Když se soutěž restartuje například v červnu, mohl bych už být na sto procent nachystaný. I když bez zápasové praxe, kterou ale stejně nebude mít nikdo. A řeknu vám pravdu, že pokud nebudu v pořádku ani v červnu, tak už asi nikdy. V takovém případě budou ty potíže ještě vážnější," uzavřel rychlík, jehož slova vyšla na sport.sk.