Barcelona doufá v potvrzení trestu pro City, přetáhnout chce elitního beka

Barcelona doufá, že trest Manchesteru City v podobě vyloučení v Ligy mistrů bude potvrzen. I díky němu by poté katalánský velkoklub rád získal stopera Aymerica Laporteho.

Barcelona doufá v potvrzení trestu pro City, přetáhnout chce elitního beka

Barcelona chce využít trestu Manchesteru City a oslabit tak úřadujícího anglického mistra. Pokud bude trest v podobě neúčasti v Lize mistrů potvrzen, chce katalánský velkoklub zaútočit na stopera Aymerica Laporteho.

Brzy šestadvacetiletý bek chce hrát v Lize mistrů a jestliže trest zůstane v platnosti, bude Barcelona ve značné výhodě. K Laportemu měl španělský celek blízko již od roku 2014, výkupní klauzuli se ale nerozhodl uplatnit i kvůli tomu, že měl v sestavě fungující stoperskou dvojici Gerard Piqué - Javier Mascherano.

Za 65 milionů eur jej tak v létě roku 2018 získal Manchester City. Ten ale bude muset v létě svůj kádr zeštíhlit. Znovu opakujeme, pouze v případě, že CAS postih nezruší.

S informací přišel španělský deník El Mundo Deportivo, podle kterého Barcelona uvažuje o výrazné změně své stoperské dvojice. Gerard Piqué má již třiatřicet let a Samuel Umtiti je na odchodu, jelikož Barcelonu trápí jeho kondice a fakt, že má značně kolísavou formu.