Aubameyang na roztrhání, udržet jej bude asi nemožné

Pierre-Emerick Aubameyang uvažuje o další destinaci a Arsenal o novém střelci. Udržet jej na Emirates Stadium bude totiž téměř nemožné. 

Aubameyang na roztrhání, udržet jej bude asi nemožné

Na gabonského kanonýra, jenž se letos aspiruje o pozici nejlepšího střelce Premier League, se v posledních týdnech zaměřilo mnoho velkoklubů.

Zájem je zcela jistě ve Španělsku, do svého kádru si jej představuje vedení Barcelony i Realu Madrid. Další destinací může být Itálie, kde již Auba působil. Nově jej chce získat Inter Milán, tedy za předpokladu, že Nerazzurri opustí Lautaro Martínez.

Pro Arsenal by šlo zřejmě o nejjideálnější volbu. Do úvahy totiž začíná přicházet i setrvání v anglické soutěži. Třicetiletý útočník, jemuž končí kontrakt po příští sezóně, se totiž dostal do hledáčku Chelsea a Manchesteru United.

Blues mají starosti o zraněného Tammyho Abrahama, Michy Batshuayi a Olivier Giroud navíc v létě zřejmě změní dres. Na Ostrovech se nicméně domnívají, že by se Auba hodil více k Rudým ďáblům.

"Když se podíváte se United a způsob, jakým hráli proti Manchesteru City před pár týdny, šlo o to, že byli velmi, velmi dobří. Díval jsem se na ně a myslel si, že by hráli ještě lépe, pokud by měli u sebe několik dalších hráčů, zejména kreativního záložníka. Byl jsem ohromen jejich výkonem a pokud by měli Aubameyanga a někoho jako Jacka Grealishe, byla by to dle mého názoru obrovská síla," konstatoval Paul Merson.

Je také pravděpodobné, že by kvůli příchodu Aubameyanga v týmu setrval Paul Pogba, který je již nadšen příchodem Bruna Fernandese.

Dodejme, že rozhodujícím faktorem v přesunu Pierra-Emericka Aubameyanga může být Liga mistrů. A také to, že Arsenal bude za svého hráče požadovat minimálně 50 milionů liber.