Ve věku pětatřiceti let tragicky zahynul Peter Whittingham

Bývalý anglický záložník Peter Whittingham tragicky zemřel ve věku pětatřiceti let. Whittingham po návštěvě baru v Barry spadl ze schodů a jeho poranění byla bohužel fatální.

Ve věku pětatřiceti let tragicky zahynul Peter Whittingham

Peter Whittingham navštívil 7. března hospodu v Barry, domů ser ovšem bohužel nedostal. Pětatřicetiletý bývalý záložník spadl ze schodů a vážně si poranil hlavu.

Zraněním bohužel podlehl, následně policie uvedla, že šlo o nešťastný pád. Whittingham zanechal největší odkaz v Cardiffu, kde působil v letech 2007 až 2017. Odehrál více než 400 utkání, vyhrál s Cardiffem Championship a byl i dvakrát ve finále pohárů. V roce 2008 šlo o FA Cup, o čtyři roky později o Ligový pohár.

"S neskutečně obrovským zármutkem musíme informovat příznivce, že Peter Whittingham zemřel ve věku 35 let. Máme zlomené srdce," reagoval Cardiff v oficiálním prohlášení.

Whittingham působil i v Aston Ville a na závěr kariéry pomohl Blackburnu zpět do Championship. Hned třikrát byl v této lize jmenován do nejlepší sestavy dané sezóny.

K jeho tragickému skonu se vyjádřil i Ole Gunnar Solskjaer, současný manažer Manchesteru United, který vedl anglického středopolaře v Cardiffu v roce 2014.

"Hluboce to mnou otřáslo. Peter byl fantastický fotbalista a neuvěřitelná lidská bytost. Pracoval jsem s ním během mého pobytu v Cardiffu a je těžké uvěřit, že odešel v tak mladém věku," uvedl.