Perspektivní gólmani z nižších pater branže, jimž je věštěna prvoligová příslušnost?

Pokud bychom brali v úvahu brankáře do třiadvaceti let, kteří si již oťukali nejvyšší soutěž, zmínit bychom museli Matouše Trmala ze Slovácka, Jana Stejskala z Mladé Boleslavi, Jindřicha Staňka z Plzně nebo Martina Jedličku z Dunajské Stredy, jehož tržní cena již přesahuje deset milionů korun. Ve druhé lize i ČFL však číhají na šanci i další mladé pušky, jejichž jednoznačným cílem je zaťukat na brány elitní společnosti, ať už to bude v Česku, na Slovensku, nebo jinde. Redakce eFotbal.cz vypichuje těchto šest perspektivních gólmanů...

Jakub Markovič (18 let, Slavia B, cena 150 tisíc eur)

Sešívaný teenager už má za sebou debut ve Fortuna:lize, k němuž došlo v létě loňského roku v rámci vršovického derby proti sousedním Klokanům. Za áčko mistrovské Slavie, s níž má podepsanou smlouvu až do roku 2024, již chytal v jednom případě také v MOL Cupu a cenné zkušenosti sbíral také v mládežnické obdobě Ligy mistrů UEFA Youth League.

Jan Plachý (21 let, Ústí nad Labem, cena 100 tisíc eur)

Vytáhlý odchovanec teplického fotbalu čekal na prvoligový debut na Stínadlech díky velezkušenému Tomáši Grigarovi tak dlouho, až se nakonec přesunul do druholigového Ústí nad Labem. Tam zkusí posadit na lavici Slováka Mariána Tvrdoně, který odchytal všech dosavadních sedmnáct utkání FNL.