Perspektivní gólmani z nižších pater branže, jimž je věštěna prvoligová příslušnost?

Pokud bychom brali v úvahu brankáře do třiadvaceti let, kteří si již oťukali nejvyšší soutěž, zmínit bychom museli Matouše Trmala ze Slovácka, Jana Stejskala z Mladé Boleslavi, Jindřicha Staňka z Plzně nebo Martina Jedličku z Dunajské Stredy, jehož tržní cena již přesahuje deset milionů korun. Ve druhé lize i ČFL však číhají na šanci i další mladé pušky, jejichž jednoznačným cílem je zaťukat na brány elitní společnosti, ať už to bude v Česku, na Slovensku, nebo jinde. Redakce eFotbal.cz vypichuje těchto šest perspektivních gólmanů...

Jan Čtvrtečka (21 let, Sparta B, cena 150 tisíc eur)

I když měl v zimě zamířit do Pardubic, nakonec setrval v rezervním mužstvu Sparty, kde mu nyní velí Michal Horňák. v nedávné minulosti již sbíral ostruhy také ve Vlašimi a na kontě již má i dva prvoligové starty za slovenský Ružomberok, jichž se dočkal v ročníku 2018/2019.

Nicolas Šmíd (21 let, Pardubice, cena 150 tisíc eur)

Pardubický odchovanec nemá ve svém působišti zrovna lehkou pozici. O místo na východočeském slunci totiž musí bojovat jak s vrstevníkem Letáčkem, tak s jednatřicetiletým Markem Boháčem, jenž se k lídrovi FNL přesunul z prvoligové Příbrami a první zápas jara na půdě Vlašimi hájil tři týče právě on.