Nejcennější čeští útočníci, které právě teď zastihnete na zahraničních misích?

Pokud jde o nejdražšího českého útočníka současnosti, asi nikdo nepochybuje o tom, že je jím Patrik Schick, který stále patří AS Řím, leč před přerušením soutěží o sobě dával hlasitě vědět v bundesligovém Red Bullu Lipsko, jenž na něj bude moci během léta uplatnit trvalou opci na přestup. A které střelce, jejichž cenu je třeba počítat na miliony korun, máme v zahraničí dále? 

Nejcennější čeští útočníci, které právě teď zastihnete na zahraničních misích?

Nejdražší čeští útočníci, kteří působí v zahraničí:

9. David Vaněček, 29 let

Zatímco ve Skotsku to bývalému forvardovi Plzně či Hradce vůbec nevyšlo, v Maďarsku se jeho situace obrátila k lepšímu a pod trenérem Zsoltem Hornyákem se mu v barvách Puskás Akadémia daří a formu navíc potvrzuje i střelenými brankami. Pokud by se do roka nevrátil zpět do českého prostředí, u současných 600 tisíc eur by ještě zůstat nemuselo...

8. Zdeněk Ondrášek, 31 let

Pokud bychom počítali všechny české útočníky, "Kobře" by patřila až jednadvacátá pozice. Jelikož se mu ovšem vydařil start nového ročníku MLS a za FC Dallas skóroval v obou úvodních zápasech sezony, kdo ví, ale třeba by ještě mohl nynějších 600 tisíc eur navýšit. Tím spíš, když je součástní národního mužstva a ukazuje se i na mezinárodních kolbištích.

7. Tomáš Pekhart, 30 let

Zástupce střední generace Pekhart má za sebou čerstvý přesun do polské Ekstraklasy, v níž se ho ujala Legia Varšava. Bývalý hráč Las Palmas v brzké době hned tak převlékat trikot nebude, kdyby se tak však stalo, pravděpodobně by ho doprovázela cifra 600 tisíc eur.