TOP 5 nejdražších Portugalců v branži? Před Ronaldem už si hoví jiné dvě tváře

Úřadující mistři Evropy z Portugalska disponují celou řadou hodnotných hráčů, s tím, že když se podíváme na ty vůbec nejdražší, zjistíme, že čerstvý pětatřicátník Cristiano Ronaldo už je na seznamu až číslem 3.

TOP 5 nejdražších Portugalců v branži? Před Ronaldem už si hoví jiné dvě tváře

Pořád se však dokáže udržet v nejlepší pětici, což o sobě Joao Cancelo z Manchesteru City, Ricardo Pereira z Lecisteru, Nélson Semedo z Barcelony, Rúben Dias z Benfiky Lisabon či Raphaël Guerreiro z Borussie Dortmund říci nemohou.

Čelo celého žebříčku okupuje jediný stomilionový hráč (v eurech) a sice pětadvacetiletý křídelník Bernando Silva, jenž je součástí smečky Josepa Guardioly na Etihad Stadium.

Nedaleko za ním je díky cenovce 90 milionů eur o pět let mladší forvard João Félix z Atlétika Madrid, jehož soudobá tržní cena se však nyní podle transfermarkt.com oproti přestupové sumě přesahující 100 milionů eur mírně propadla.

Ač už má CR7 svůj věk, stále je na neuvěřitelné cifře 75 milinů eur, což mu stačí k tomu, aby byl před o dekádu a více mladší krajany Brno Fernandesem i Rúbenem Nevesem, kteří by byli podle posledních údajů k mání za 60, respektive 50 milionů eur.

Nejlépe umístěným teenagerem portugalské současnosti je střední záložník ve službách brazilského Fluminense Marcos Paulo, který by byl podle tabulek k dispozici za 11 milionů eur, ovšem jeho cena je na vzestupu.

Nejražší Portugalci planety:

1. Bernardo Silva (Manchester City) - 100 milionů eur
2. João Félix (Atlético Madrid) - 90 milionů eur
3. Cristiano Ronaldo (Juventus Turín) - 75 milionů eur
4. Bruno Fernandes (Manchester United) - 60 milionů eur
5. Rúben Neves (Wolverhampton) - 50 milionů eur