Svědík si myslí, že se nezvládne dodržet plánovaný model: Nadstavbu jako reálnou nevidím

I když je jasné, že se Fortuna:liga zastavila minimálně na měsíc, například tým Slovácka se normálně připravuje dál a jeho hráči žádné extra volno nemají. 

Svědík si myslí, že se nezvládne dodržet plánovaný model: Nadstavbu jako reálnou nevidím

"Situace se může vyvíjet, měnit, zatím je to jen odložené a nevím, co bude dál. Budeme se normálně připravovat, a až pokud by se třeba zrušil zbytek sezony, budeme řešit co dál. Rozhodnutí nejsou jednoduchá. Je to velice smutná situace, kdy nejde myslet jen na sport, ale i na všechno kolem. Důležité je zdraví lidí, zdraví hráčů," uvedl na stránkách idnes.cz hlavní kouč mužstva z Uherského Hradiště Martin Svědík.

Fanouškem duelů bez diváků rozhodně není. "Diváci tomu dodávají atmosféru, hráči to cítí, je to jiná energie. Zvlášť my ve Slovácku to domácí prostředí vnímáme velice pozitivně, naši fanoušci jsou opravdu dobří a máme v nich podporu. Když se hrají zápasy jako naše poslední domácí proti Slavii nebo Baníku, kdy přišlo opravdu hodně lidí, takovou atmosféru ničím nenahradíte. Bez lidí to je „přípravný zápas“. Samozřejmě situace byla taková, že pokud bychom zápasy museli sehrát bez diváků, bylo by potřeba je zvládnout. Ale už by liga byla něčím ovlivněná. Bylo by to pro regulérnost obdobné, jako když není videorozhodčí na každém zápase. My jsme třeba na podzim v Olomouci hráli s diváky a teď jsme měli v sobotu hrát doma bez nich," uvedl na webu idnes.cz respektovaný odborník.

Nebere současnost jakožto další možnost delší přípravy? "To ne, to by pro psychiku hráčů nebylo dobré. Chci to udělat trošku jinak. Dostat do hráčů informaci, že teď po čtyřech zápasech zase budeme mít přípravu, by asi nebylo to pravé. Důležité je zachovat mikrocyklus i s herním vrcholem, byť bychom měli hrát modelový zápas mezi sebou. Sedneme proto trenérský štáb spolu s kondičním trenérem a vymyslíme, co by pro hráče bylo nejlepší. Rozhodně nejde o další předsezonní přípravu, že bychom začínali s tréninky od začátku. Je to nová situace, která tady ještě nebyla, a doufám, že už ani nebude. Je potřeba si s tím dobře poradit. A když už děláme taková opatření, aby to hlavně mělo správný účinek a brzy jsme se toho zbavili," podotkl na serveru idnes.cz šéf Kadlece, Petržely, Klimenta či Zahustela.

Myslí si, že se letos zdejší první liga vůbec dohraje? "Je složité k tomu něco říkat, když teď asi nikdo nemůže předpovědět, co se bude dít dál. Ale myslím si, že se nezvládne dodržet plánovaný model. Pokud se něco bude dohrávat, bude třeba prostor na dokončení třiceti zápasů, tedy základní části. Nadstavbu jako reálnou nevidím. Všechno se ale samozřejmě může různě zamotat. Je třeba otázkou, co bude s mistrovstvím Evropy," uzavřel na idnes.cz citovaný muž s trenérskou minulostí v Pardubicích, Mladé Boleslavi, Jihlavě či Baníku Ostrava.