Pardubice, Jihlava, Brno... Kdo obsadí trůn FNL?

Zatímco první nejvyšší fotbalová soutěž v Česku už je v plném proudu, její chudší sestra jménem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA se naplno rozjíždí až nyní. V banku je na jaře opravdu hodně. Lístek přímo do nejvyšší soutěže i dvě vstupenky do baráže. V jaké kondici vstupují do klíčové fáze sezony týmy, které mají největší šanci postoupit mezi tuzemskou elitu?

Pardubice, Jihlava, Brno... Kdo obsadí trůn FNL?

FK Pardubice (1. místo - 35 bodů)

Nejlépe rozehranou partii mají překvapivě Pardubice, které na podzim neprohrály úvodních 10 kol v řadě! Tým bez velkých ambicí i jmen se mohl spolehnout především na pevnou defenzivu, jež za celý podzim inkasovala pouze 11 gólů. To je suverénně nejméně v soutěži a právě obrana by měla být hlavní zbraní i na jaře, byť tam už si dá na Pardubice každý velký pozor. Tým trenéra Jaroslava Novotného v zimě navíc významněji neoslabil, významným posilami se naopak jeví gólman Marek Boháč (Příbram) a brazilský šikula do ofenzivy Ewerton (Mladá Boleslav).

„Od vedení dostal tým zelenou a má plnou podporu bojovat o nejvyšší příčky. Když se to tak dobře rozjelo, tak stojí minimálně za to, aby se o to tým popral. Myslím, že kromě stadionu na to jsme uvnitř klubu připraveni. První jarní zápasy ukážou, jaká je skutečnost,“ sdělil pro pardubický Deník majitel klubu Vladimír Pitter.