Kouč Jihlavy Kučera věří v nový systém i druhého Tijaniho

Už v pátek vstoupí fotbalisté Vysočiny do jarních bojů FNL. A byť startují z druhé příčky, podle mnohých jsou právě oni největším favoritem na první místo a tím jistý postup o patro výš. Role favorita soutěže se nezříká ani trenér Radim Kučera, který během přípravy přivítal v mužstvu hned několik zajímavých posil. 

Kouč Jihlavy Kučera věří v nový systém i druhého Tijaniho

Sedm výher, jedna remíza a tři porážky. Taková byla přípravná bilance fotbalistů Jihlavy, kteří třeba prohráli 0:5 se Spartou, také ale vysoko porazili Znojmo i Vlašim. Trenér Kučera bere tyto výsledky každopádně s rezervou.

"Hlavně na začátku přípravy jsme hráli proti těžkým soupeřům, takže naše výkony nebyly kdovíjaké. To ale není až tak podstatné. Přípravu jsem vnímal hlavně jako prostor k tomu, abychom zkoušeli různé herní varianty. My jsme třeba nacvičovali systém na tři obránce, což vnímám jako další možnou alternativu," prohlásil pro eFotbal.cz zkušený kouč, který nový herní styl možná zkusí už v pátek proti Třinci.

"Stát se může cokoliv. Třeba budeme potřebovat zahustit defenzivu nebo naopak hrát na riziko a otevřít to, k čemuž nám tříobráncový systém bude jistě vyhovovat. Jsem rád, že je to pro nás jedna z dalších možností," zopakoval Kučera.

Tomu z podzimního kádru odešly opory jako Lamin Jawo (Zlín) a Mohamed Tijani (Slavia). A právě odchod druhého jmenovaného do Edenu provázely až nedůstojné peripetie o jeho zdravotním stavu.

"Už během podzimní části jsme cítili, že pro Moma začíná být druhá liga trochu malá. Má vysoké ambice a bylo zbytečné ho tu nějak držet. Samozřejmě bych byl jako trenér rád, aby mi kvalita zůstávala v kádru, ale je tu i ekonomická stránka klubu, kterou já musím plně respektovat," uvedl Kučera, podle něhož by se důrazný stoper mohl brzy stát jednou z opor Slavie.

"Věřím v parametry, které Momo má. Jeho kariéra má jednoznačně stoupající tendenci, navíc je to jediný levonohý stoper v týmu Slavie. Konkurence je tam sice obrovská, ale já o Momovi nepochybuji. Jeho výhodou je ostatně i to, že skvěle zvládá těžké zápasy," poznamenal trenér Jihlavy.

Díru po Tijanim by rád zalepil Senegalcem Walym Dioufem, který prošel juniorkou slavného Paris Saint-Germain a na Vysočinu dorazil z Tuniska. "Oba si jsou si podobní věkem i postavou. Mají stejné fyzické parametry a já věřím, že pro nás Waly bude skvělou posilou. Snad jsme v něm našli nového Moma," přeje si Kučera.

Ten ale v týmu přivítal i další nové tváře. Zajímaví by mohli být třeba jihosúdánský záložník Chok Dau či jeho ekvádorský parťák Luis Arroyo, jenž dorazil z Třince. "Luis je druhou ligou už ozkoušený a snad pro nás bude hodně platný hráč. Zda nastoupí už v pátek právě s Třincem, ještě nevím, ale určitě o tom uvažujeme," prohlásil Kučera.

V sestavě by rozhodně neměl chybět ani ostřílený matador a lídr týmu Lukáš Vaculík, který si minimálně do léta prodloužil kariéru. "Samozřejmě jsem rád, že Lukáš zůstal. To samé ale platí i pro další zkušené hráče, jako jsou Petr Tlustý nebo Lukáš Zoubele. Oni všichni mají velký respekt v kabině a jsou pro nás nesmírně důležití. A to na hřišti i mimo něj," uzavřel Kučera.

Kučera