Slavii se narušila kostra týmu. Když vyjede ven, je poloviční, všiml si Petržela

Sešívaný obhájce titulu z vršovického Edenu už se musel na jaře sklonit před dvěma soupeři. Nejprve padl u sousedů v Ďolíčku a poté si přijel pro porážku do Uherského Hradiště, kde jsou doma Milan Petržela a spol.

Slavii se narušila kostra týmu. Když vyjede ven, je poloviční, všiml si Petržela

"Porazit současnou Slavii je velká věc. Když se porazí Pražáci nebo Plzeň, všichni na Slovácku jsou v euforii," vážil si úspěchu v posledním kole explzeňský štírek, jehož slova publikoval web gol.cz.

Martinem Svědíkem vedený tým dokáže v této sezoně trápit favority jako málokterý jiný celek a podíl na tom má i muž s devatenácti mezinárodními starty a čtyřmi tituly pro šampiona ligy...

"S elitními týmy máme skvělou bilanci. Dvakrát jsme zdolali Plzeň, jednou Spartu a teď i Slavii. Větší mančafty nás trošku podcení, jenže my zase nejsme takový nýmandi, že bychom neuměli kopat. S nimi je to vždycky o prvním gólu. Pokud ho nedostaneme, dokážeme z devadesáti procent zápas vyhrát. Musím říct, že proti nám hrála slabší Slavia, než byla ta podzimní. Bylo znát, že jim odešlo několik hráčů. Narušila se kostra týmu. Soupeři to vědí, o to víc si na Slavii věří. Zatímco předtím to Slavia válcovala, nebyla proti ní šance. Doma je asi pořád silná, díky fanouškům. Ale jak vyjede ven, je poloviční," upozornil na stránkách Gólu kolega Klimenta či Zahustela, jehož vyjádření nabídl magazín Gól.

Jeho klub čeká ve čtvrtfinále MOL Cupu Slovan Liberec, který o víkendu nehrál. "Nemyslím, že by byl soupeř v kdovíjaké výhodě. Podle mě je lepší hrát. Jen trénovat není nic příjemného. My ale po Slavii budeme muset krotit euforii. Abychom nepropadli dojmu, že jsme velcí fotbalisté, když jsme porazili mistra," uzavřel pro Gól rychlonohý fotbalista, který v průběhu své dlouhé kariéry prošel i Drnovicemi, Jabloncem, Spartou či Augsburgem.