Vysočina Jihlava chce být na jaře úspěšná, zároveň se nechce dostat pod tlak

V pátek se po dlouhé době rozběhne i druholigovým fotbalistům sezona. Jihlava se zatím nachází na druhém místě, které zaručuje baráž. Chceme být na jaře úspěšní zní z Vysočiny.

Vysočina Jihlava chce být na jaře úspěšná, zároveň se nechce dostat pod tlak

Jihlava po delší době zažila klidnější přestupové období. „Změn nebylo tolik, ale bylo je možno označit jako poměrně zásadní. Odešly dvě osobnosti kabiny a hráči ze základní osy týmu – Momo a Lamin. Nahradit je bude velmi složité. To, nakolik se nám to podaří, ukáže až jaro. Vybavuji si však situaci před rokem, kdy jsme do sezóny šli se stoperskou dvojicí dvou leváků – Tijani a Chlumecký. Přestože to zpočátku bylo těžké, na což se trochu zapomíná, tak to oba nakonec zvládli a zejména v závěru jara podávali výborné výkony. Ostatně, podobně tomu bylo i u jiných našich fotbalistů, kteří jsou dnes pro nás klíčoví,“ říká na klubové tiskové konferenci ředitel klubu Jan Staněk.

Po dlouhé zimní pauze jsou všichni napjatí a plní očekávání.  „Bylo by rozhodně hezké skončit do 3. místa konečné tabulky. Chceme být úspěšní, ale nechceme vytvářet přehnaný tlak. Věřím lidem, s kterými v klubu pracuji, že mají schopnosti tým mezi nejlepší dotáhnout,“ dodal Staněk.

Dle slov trenéra Radima Kučery se síla týmu ukáže právě v jarních zápasech. „Jako částečnou výhodu vidím, že v březnu odehrajeme jen tři duely. Dostaneme tak dílčí prostor k tomu, abychom zapracovali nové hráče a sestava si sedla,“ hodnotil pro klubový web trenér Kučera.

Síla týmu se bude odvozovat od přípravného období. „Liga představuje úplně jinou soutěž. Zpočátku lze očekávat rozháranou, bojovnou a běhavou hru bez velké fotbalovosti,“ uzavřel na klubovém webu Kučera.

Druhá Jihlava ztrácí na první Pardubice tři body, jenže třetí Brno a čtvrtá Dukla je pouze bod za Jihlavou, pátý Hradec Králové pak dva body.

Jihlava