Které rekordy může letos Liverpool překonat?

Zdá se, že právě v tuto chvíli nikdo nepochybuje o vítězství Liverpoolu v Premier League.Svěřenci manažera Jürgena Kloppa nicméně mohou letos útočit na několik interesantních rekordů. 

Které rekordy může letos Liverpool překonat?

Nejvíce vítězství v řadě - 18 (Manchester City, 2017/18)

Liverpool zvládl naplno bodovat už v sedmnácti zápasech v řadě. Pokud doma podle očekávání porazí West Ham, rekord Manchesteru City vyrovná. K překonání tohoto rekordu může dojít 29. února na půdě Watfordu.

Počet utkání bez porážky - 49 (Arsenal, 2003/04, 2004/05)

Rekord zápasů bez porážky drží Arsenal, ani k němu ale už Liverpool nemá daleko. Po výhře v Norwichi je na čísle 43 a rekord může překonat 11. dubna ve střetnutí proti Aston Ville.

Nejvíce bodů v ligové sezóně - 100 (Manchester City, 2017/18)

Nejvíce bodů v historii Premier League získal Manchester City, konkrétně v předminulé sezóně. Loni se dostali Citizens na 98 bodů, Reds měli o bod méně. Překonat tento rekord může lídr anglické soutěže 25. dubna v domácím duelu proti Burnley. Je ale samozřejmě otázkou, zda Liverpool všechny předchozí zápasy zvládne naplno.

Nejvíce venkovních výher v sezóně - 16 (Manchester City, 2017/18)

Citizens v předminulém ročníku získali 100 bodů a podle očekávání tak drží rekord co se počtu vyhraných venkovních zápasů týče. Liverpool sice jen remizoval na Old Trafford, přesto ještě může jednou zaváhat. Teoreticky může Citizens odsunout na druhou pozici 2. května proti Arsenalu. Předtím ale musí ještě porazit  Watford, Everton, Manchester City a Brighton. Dodejme, že po Arsenalu Liverpool na závěr odjede na půdu Newcastlu.

Nejvíce domácích výher v sezóně - 18 (Chelsea, 2005/06, Manchester United, 2010/11, Manchester City, 2011/12 a 2018/19)

Bude Liverpool doma stoprocentní? Pokud v dalším průběhu letošního ročníku porazí West Ham, Bournemouth, Crystal Palace, Aston Villu, Burnley a Chelsea, vše se stane skutečností.

Nejvyšší rozdíl v čele tabulky - 19 bodů (Manchester City, 2017/18)

Odhadnout, kdy tento rekord může být pokočen, je velmi složité. Záležet bude na tom, zda budou ztrácet Manchester City a Leicester a zda bude Liverpool nadále stoprocentní. Historicky nejvyšší rozdíl byl zaznamenám v předminulé sezóně, Citizens porazili zbytek Anglie o 19 bodů. Liverpool má momentálně dvaadvacetibodový náskok a tak se zdá, že pokud Reds uhrají na Etihad Stadium alespoň bod, dosavadní rekord může být přepsán.