Souček o své londýnské roli: Nezvyk to určitě je, hraju na pozici, na kterou jsem nebyl tolik zvyklý

Byť vyměnil český reprezentant Tomáš Souček načatou jízdu za titulem za těžký boj o záchranu a udržení elitního ostrovního statusu, odchodu do renomované Premier League pochopitelně nelituje.

Souček o své londýnské roli: Nezvyk to určitě je, hraju na pozici, na kterou jsem nebyl tolik zvyklý

V posledním kole jeho West Ham nestačil na obhájce titulu z Manchesteru City a sám exslávista obržel za svůj výkon průměrné známky. Jaký dojem na něj Guardiolova družina udělala?

"Manchester City je jeden z nejlepších týmů na světě, jejich hráči mají obrovskou kvalitu, přesto si myslím, že jsme ostudu neudělali. Bohužel to nevedlo k bodům, ale jsem šťastný, že mohu nastupovat k takovýmto zápasům každý týden. Pokud chcete uspět na hřišti takového giganta, musíte vždy doufat, že nebude mít svůj den a vám se naopak povede všechno," uvedl na webu sport.cz co nevidět pětadvacetiletý fotbalista, jenž si po závěrečném hvizdu vyměnil dres s Kyle Walkerem.

Jak si zatím na výživnou anglickou jízdu, během níž se jezdí nahoru dolů celých devadesát minut, zvyká? "Nejen při zápasech, ale i při tréninku je nasazení obrovské, nikdo nešetří krokem, každý je rád, že trenér ukázal právě na něho a není prostor na to se šetřit nebo si ulevit, vždyť Premier League je nejlepší soutěž na světě, já osobně jsem měl velké štěstí, že jsem byl zvyklý pracovat ve vysoké intenzitě už ve Slavii, byť Premier League je něco jiného, myslím, že i z české ligy je možné přijít dobře připravený," upozornil na serveru sport.cz svěřenec manažera Davida Moyese.

A co jeho aktuální role u Kladivářů, jimž patří po šestadvaceti kolech osmnáctá pozice a na vítězství se čeká dlouhých sedm zápasů? "Nezvyk to určitě je, hraju na pozici, na kterou jsem nebyl tolik zvyklý, ale jsem vděčný za každou šanci hrát Premier League, takže nekoukám na to, zda držíme míč nebo nedržíme. Snažím se být stoprocentně prospěšný týmu. Hajeme o záchranu, takže jsme duel museli hodit rychle za hlavu a musíme se soustředit na další zápasy, kde potřebujeme začít získávat body, byť los k nám nebyl zrovna příznivý," zakončil sportem.cz citovaný spoluhráč Felipe Andersona, Noblea, Wilsherea či Yarmolenka., jenž si může připsat svůj třetí start v Premier League v pondělí na liverpoolském Anfield Road.