Jihočeské Dynamo bude po 16 letech měnit majitele a prsty v tom má i Sivok...

V čele prvoligového nováčka z jihočeského Střeleckého ostrova už je dlouhých šestnáct let Miroslav Dvořák a jeho obchodní partneři.

Jihočeské Dynamo bude po 16 letech měnit majitele a prsty v tom má i Sivok...

V prvním čtvrtletí právě probíhajícího roku 2020 by však v Dynamu mohlo dojít ke změně vlastnických struktur...

Jak informuje iSport.cz, spolumajitelem Českých Budějovic by se mohl stát současný stoper osmého týmu Fortuna:ligy Tomáš Sivok, jenž se do svého domovského klubu vrátil před pár měsíci po více než deseti letech v zahraničí.

Hráči jako Drobný, Kladrubský, Ledecký, Táborský, Schranz či Rabušic ještě stále mohou šestatřicetiletého defenzivního veterána považovat za kolegu, brzy už však může být jejich nadřízeným.

Někdejší střední obránce Udinese, Besiktase či Bursasporu by mohl jít podle Deníku Sport do celé transakce společně s jedním z nejbohatších Čechů Vlastislavem Břízou, který stojí za společností Koh-i-noor Hardtmuth.

"Tomáš by se v tom neangažoval sám. Jde do toho se solidním investorem," citoval zmíněný server isport.blesk.cz slova zdroje, který má blízko k bývalému reprezentantovi.

Pokud jde o cenu, finální nabídka na odkup akcií klubu, který zahajuje ligové jaro již tento pátek v domácím prostředí proti lépe postavené Mladé Boleslavi, již měla být podána a její výše se pohybuje v desítkách milionů korun.