Příprava: Opava díky penaltě přestřílela druholigový Třinec, zápas měl i charitativní kontext

Také Opava má generálku za sebou. Opava druholigový Třinec herně přehrávala, a nakonec i zaslouženě vyhrála, když vítězství jí zajistil z penalty Tomáš Jursa.

Příprava: Opava díky penaltě přestřílela druholigový Třinec, zápas měl i charitativní kontext

Výtěžek ze vstupného bude věnován bývalému brankáři, který momentálně trénuje teplickou mládež Radimu Novákovi. Ten bojuje s rakovinou slinivky. Příspěvek mu věnuje i kabina opavského A-mužstva.

„Nastoupíme ve složení, které se bude blížit naší základní jedenáctce. Chceme, aby si kluci zvykli na sebe i na zápasové hřiště. I proto už nastoupíme klasicky na stadionu,“ řekl pro klubový web Opavy trenér Jiří Balcárek.

Opava byla v úvodu lepší, ale jako první udeřil Třinec. Po nedůrazu ve vápně se nadvakrát prosadil Wojnar. Za dvě minuty bylo srovnáno, když se k odraženému míči dostal Železník a svým prvním gólem v opavském dresu vyrovnal.

Krátce po obrátce stran Slezský FC otočil stav zápasu. Pěkný centr Texla uklidil do sítě Zapalač. Hosté v 77. minutě po sporném (ne)ofsajdu vyrovnali. V 86. minutě se dostal do šestnáctky Mondka, který byl faulován a nařízenou penaltu s klidem proměnil Jursa.

Trenér Opavy úplně spokojený nebyl. „Úplně spokojen nejsem, v základní sestavě oproti zápasům s Mladou Boleslaví nebo s Baníkem je tam strašně moc změn. Máme dva nové stopery i hráče směrem dopředu, pořád si to sedá. Zvykáme si. Mrzí mě, že góly dostáváme po zbytečných chybách. Co se týče sestavy pro zápas s Plzní, jasno mám asi na devadesát procent. Uvidíme,“ uvedl pro klubový web trenér Balcárek.

Opava – Třinec 3:2 (1:1)
Branky: 29. Železník, 48. Zapalač, 86. z pen. Jursa - 27. Wojnar, 77. Puchel.

Balcárek