Slavii za titulem povede Bořil, je to obrovská čest říká

Po odchodu kapitána Milana Škody a jeho zástupců Tomáše Součka a Josefa Hušbauera si slávisté na závěr soustředění volili nového vůdce. Po hlasování hráčů a trenérů byl největším počtem hlasů odměněn Jan Bořil. Jeho asistenti budou Stanislav Tecl a Ondřej Kúdela.

Slavii za titulem povede Bořil, je to obrovská čest říká

Pilíř slávistické obrany má na kontě už 149 soutěžních zápasů v sešívaném dresu. „Být kapitánem Slavie je pro mě obrovská čest, hrozně moc to pro mě znamená. Ten, kdo byl ve Slavii kapitánem, byl vždy velká osobnost. Jsem nesmírně rád, že jsem dostal tu důvěru,“ neskrýval radost nový kapitán půlmistra pro klubový web slavia.cz.

Vždycky řešíme všechno týmově a bude tomu tak i nadále. Zastupují mě navíc Standa Tecl a Ondra Kúdela, takže ta funkce určitě nepřipadá jenom mně. Doufám, že v nové roli dokážu maximálně pomoci týmu,“ pokračoval Bořil.

Spokojenost neskrýval ani trenér Trpišovský. „Osobně jsem rád, že to je tahle trojice, všechno jsou to zkušení hráči, kteří mají něco za sebou. Bóřa je tady jeden ze služebně nejstarších hráčů, Standa taky a navíc má s Kudym zkušenosti s kapitánstvím. Vždy to byli tahouni, jsou to vítězné typy. Kdybych o té trojici rozhodoval jen já, byla by stejná. Protože Ondra Kolář je brankář a my chceme mít kapitána v poli, tak já bych tu trojici vybíral stejně, jako si ji vybralo mužstvo,“ přidal se k Bořilovi Trpišovský.

Volba je důležitá hlavně pro samotné hráče. „Bóřovi gratuluji, je pro něj velká výzva převzít pásku po předchozím kapitánovi,“ zakončil slávistický trenér.

Bořil