Stoper Tijani míří do Prahy, Sparta ho musela odmítnout, Slavia ho bere

Slavia má dalšího stopera. Po příchodu nadějného Davida Zimy angažuje na půlroční hostování Mohameda Tijaniho.

Stoper Tijani míří do Prahy, Sparta ho musela odmítnout, Slavia ho bere

Tijani zaujal ve druholigové Jihlavě a jednou nohou už byl ve Spartě, ale lékaři letenského klubu přestup nedoporučili. „Pro hráče je to samozřejmě velká výzva a pro vedení svým způsobem zajímavá situace. Jak z ekonomického hlediska, tak prostě proto, že Jihlava dokáže vyprodukovat hráče do tak super klubů,“ řekl pro idnes.cz jihlavský trenér Radim Kučera.

Pro Tijaniho je vzorem jeho krajan z Pobřeží slonoviny Simon Deli. „Chtěl bych jít v jeho šlépějích. Rád bych tady všem ukázal, že jsem taky dobrý fotbalista,“ doplnil trenéra Tijani.

Dle instagramového účtu slaviabackstage Tijani opravdu půjde ve šlépějích Deliho. „Mohamed Tijani míří do Slavie na hostování s nepovinnou opcí,“ je uvedeno na Instagramu slaviabackstage.

Když začátkem ledna Tijani podstoupil zdravotní prohlídku ve Spartě, tak se lékařům nezdály spojitosti se zkříženým vazem v koleni. Pro Slavii je jeho zdravotní stav vyhovující.

Diskutovalo se o tom, že mu vaz úplně chybí. Jihlava poté přišla s vyjádřením, že Tijaniho zkřížený vaz je jen oslabený. „Není tedy pravda, že by vaz byl přetržený, ani že s ním má hráč vážné problémy. Procentuálně vyjádřeno, může být riziko zranění předního zkříženého vazu o něco vyšší než u zcela zdravých hráčů,“ okomentovalo situaci vedení FC Vysočiny Jihlava.

Pražané z Edenu věří, že Tijani má potenciál navázat na Simona Deliho, který v létě přestoupil do FC Bruggy a patří tam k oporám.

Tijani