Ancelotti: Pohledné výkony jdou bokem, podstatné jsou pro nás výsledky

Evertonu se pomalu začíná dařit nemožné. Ještě před pár týdny bylo dosažení pohárových příček téměř nereálnou věcí, nyní je to však už jasný cíl, kterého chce nový lodivod dosáhnout.

Ancelotti: Pohledné výkony jdou bokem, podstatné jsou pro nás výsledky

Zkušený manažer Carlo Ancelotti se chvíli před Vánoci přesunul z poměrně slunné italské Neapole do chladné modré části Liverpoolu, kde měl za úkol pozvednout jindy nevýrazný tým.

Chvíli po jeho příchodu začalo mužstvo dostávat jasnou myšlenku, která začala slavit úspěch zejména v posledních pěti zápasech, během nichž Karamelky získaly za tři výhry a dvě remízy jedenáct bodů.

Ne vždy je předváděná hra zrovna exkluzivní, ale na tom nyní nesejde. Podstatné je, že týmová snaha přináší ovoce. Jen tak lze začít něco budovat.

„Pohledné výkony jdou zatím bokem, podstatné jsou pro nás především výsledky,“ pronesl chvíli po zápase nad Crystal Palace (3:1) italský kouč, jenž při svém nástupu do funkce přislíbil, že se pokusí mužstvo dotáhnout do Evropské ligy, odkud bude cílem pro příští sezonu útok na Ligu mistrů.

„V současné chvíli sezony musíme věřit tomu, co děláme. Naše postavení v žebříčku se za poslední týdny dost zlepšilo, a tak můžeme snít o umístění v elitní šestce, která by nám zaručila účast v Evropské lize,“ vysvětloval.

„Vím, že bychom měli mít vyšší cíle, ale pro tento ročník nemohu žádat více. Určitě máme kvalitu, abychom původní vizi naplnili. Teprve pak se můžeme zaměřit na vyšší mety,“ uzavíral velezkušený kouč s trenérskou minulostí v Neapoli, Bayernu Mnichov, Realu Madrid, PSG nebo také Chelsea.