United čelí konkurenci o Pochettina. Argentinský trenér je váben do Španělska

Doposud není jisté, jak moc je pevná víra Rudých ďáblů v trenéra Oleho Gunnara Solskjaera, ale už teď se ví, že kdyby si vedení plánovalo sehnat náhradu, kterou má být právě Pochettino, pak bude čelit konkurenci.

United čelí konkurenci o Pochettina. Argentinský trenér je váben do Španělska

Mauricio Pochettino byl až do 20. listopadu loňského roku trenérem londýnského Tottenhamu. Než jeho týmu došla „šťáva“, útočil na ty nejvyšší příčky samotné Premier League, s čímž mohl jen málokdo v klubu počítat.

Dnes už je jenom těžké spekulovat, kde nastal kámen úrazu, že té spanilé jízdě přišel konec. Spurs si ještě loni dostali až do finále prestižní Ligy mistrů, kde prohráli s Liverpoolem, ale od tohoto okamžiku šla výkonnost týmu jenom dolů.

Několik předních specialistů věří, že kdyby byl Pochettinovi dán čas, aby věci urovnal, podařilo by se mu to. Stačila by dvě přestupová období. Nyní však z jeho odvolání mohou těžit jiné kluby.

Dle deníku The Telegraph se o argentinského stratéga zajímá Atlético Madrid, které podobně jako v Anglii Manchester United nezažívá sezonu zrovna podle očekávání. Diego Simeone udělal pro mužstvo sice velký kus práce, ale jak už tomu bývá zvykem, občas je potřeba nalít čerstvou krev do žil.

Pochettino bývá často spojen právě s angažmá na Old Trafford. K převzetí práce mu však brání dohoda s Tottenhamem, podle níž nesmí do konce sezony přijmout nabídku žádného jiného celku z Premier League. Pak by totiž musel vracet veškeré odstupné.

Doposud se argentinský trenér svěřil jen s tím, že nikdy nebude trénovat Barcelonu, protože mu to jeho minulost, kdy vedl Espanyol, nedovolí. Totéž platí o jakémkoliv jiném klubu v Londýně vedle Tottenhamu. Angažmá v Manchesteru nebo Madridu tedy dává dokonalý smysl.