Messi do Manchesteru City? Guardiola odpověděl!

Poslední spory v Barceloně mezi hráči a sportovním ředitelem Ericem Abidalem vyvolaly nečekaný rozruch, až se začalo mluvit o tom, že je hvězdný křídelník Lionel Messi připraven po letech věrných služeb klub opustit.

Messi do Manchesteru City? Guardiola odpověděl!

Jméno slavného argentinského fotbalisty bylo spojeno právě s Josepem Guardiolou a jeho současným klubem z modré části Manchesteru.

Mocní šejkové by s financováním takto nákladného „přestupu“ neměli problém, přesto sám kouč radí hráči, aby si vše důkladně rozmyslel a raději zůstal tam, kde je.

„Leo je hráč Barcelony a myslím si, že by tam měl také zůstat. To je mé přání,“ reagoval na dané spekulace Guardiola, jenž Messiho několikrát označil za nejlepšího hráče planety.

„Očekávám, že v Barceloně ukončí kariéru,“ přidal ve vší upřímnosti devětačtyřicetiletý kouč Citizens.

Vzhledem k tomu, že Messi z Barcelony neodešel ani v minulosti, dalo by se jen těžko očekávat, že by se to rozhodl změnit po tolika letech nyní.

Nicméně s ohledem na smlouvu by to pro případného zájemce tak obtížné být nemuselo. Argentinský křídelník má sice platný kontrakt do léta roku 2021, ale jeho součástí je i doložka, která by mu v případě zájmu dovolila odejít již toto léto zcela zdarma. A Manchester City je jedním z mála klubů, co by si financování jeho opravdu vysokého ročního platu mohly dovolit.