Tetteh: Pozoruji své staré výkony a nedokážu si odpovědět, co se to se mnou stalo

Už rok a půl obléká Benjamin Tetteh dres Sparty, kam přešel z Bohemians 1905. Ve svém začátku v podobě tvrdé dřiny vedení ukazoval, že nebyla chyba po něm sáhnout, později však i jeho výkony poklesly. „Nedokážu říct, proč už nedávám tolik gólů,“ přiznává upřímně ghanský útočník, který doufá, že na jaře všechno napraví.

Tetteh: Pozoruji své staré výkony a nedokážu si odpovědět, co se to se mnou stalo

„Když se mě zeptáte, proč jsem gólově nenavázal na své začátky, tak vám neřeknu jasný důvod. Neměl jsem dobrou formu, nehrál jsem tak jako během prvních šesti měsíců v klubu. Někdy se dívám na videa se svými výkony z prvního půlroku ve Spartě a říkám si: ‚Co se to se mnou stalo?‘ Neznám odpověď, ale vím, že se vždy snažím udělat vše pro to, abych hrál co nejlépe,“ svěřoval se urostlý hráč před kamerou klubové televize.

Sparta na soustředění ve Španělsku prohrála všechny tři přípravné duely. Ačkoliv byla tato fáze přípravy neúspěšná, návrat kreativního záložníka Bořka Dočkala zpět do sestavy přináší jistou naději . A to by mohlo pomoct třeba právě i Tettehovi.

„Nemyslím si, že na mou hru má velký vliv to, kdo hraje okolo mě. Každý má své individuální kvality a bez ohledu na to, s kým zrovna hraje, by je měl být schopný předvést… Ale samozřejmě, když tu byl třeba Nico (Stanciu) měli jsme spolu blízký vztah a dokázali jsme to přenést i na hřiště. Teď je tady Bořek, a to je fenomenální hráč. Když bude hrát a bude zdravý, může být naprosto top a já z něj můžu těžit, protože je to ten typ hráče, který chce hrát neustále dopředu,“ reagoval trochu kostrbatě dvaadvacetiletý útočník Sparty.

Letenští se po soustředění vrátili zpátky domů, kde budou mít před sebou poslední týden k tomu, aby doladili poslední taktické nedostatky. Jarní část sezony pro ně začne už 15. února, když od 17 hodin přivítají doma Liberec. Hned o týden později zavítají na hřiště Sigmy Olomouc.