Hellebrand, Zima, Musa a spol. na Brøndby nestačili. Bylo to trochu neučesané, přiznal Frydrych

Slávisté šli v Portugalsku na přední dánský klub Brøndby Kodaň v notně omlazené sestavě, s tím, že v základní sestavě figurovala jména jako Markovič, Holeš, Zima, Křišťan, Oscar, Provod, Kosek, Hellebrand, Joao Felipe nebo Musa.

Hellebrand, Zima, Musa a spol. na Brøndby nestačili. Bylo to trochu neučesané, přiznal Frydrych

Čtvrtý tým dánské Superligy triumfoval díky dvěma brankám vstřeleným ve druhém dějství a nebýt dobře hodnoceného náhradního gólmana Markoviče, mohlo být ještě hůře. Vše však lze omluvit nezkušeností - vždyť lídr Fortuna:ligy nasadil hned pět hráčů, kterým ještě nebylo dvacet let.

Kapitánem byl Michal Frydrych. "Začátek nebyl úplně špatný, měli jsme tam nějaké dobré náznaky. V průběhu hry jsme se úplně nevyrovnali agresivitě a důrazu soupeře. Bylo vidět, že to je důraznější a agresivnější tým ze severu. Dělalo nám to trochu problémy. Bylo vidět, že hrají v nejsilnější sestavě a mají zápas jako generálku na domácí soutěž. Bohužel to nevyšlo, ale byla to dobrá zkouška pro nové kluky," ozřejmil na webu slavia.cz exostravský zadák.

Jaké to bylo hrát po boku "vyjukaných zajíčků"? "Už před zápasem jsme si říkali, že musíme hodně komunikovat. To jsme se snažili držet. Bylo vidět, že v téhle sestavě hrajeme poprvé. Bylo to trochu neučesané. Některé součinnosti nám nefungovaly tak, jak by bylo potřeba," doplnil otřílený svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského.

Soustředění na portugalské půdě pomalu končí. Jak ho hodnotí? "Podmínky byly výborné. Jak na hotelu, tak tréninkové plochy. Vše probíhalo výborně. I trenéři byli spokojeni s tím, jak jsme pracovali. Bylo to dobré. Musíme se připravit na sobotní generálku, ať se dobře připravíme na příští týden, kdy nás čeká důležité utkání na Bohemians," připomněl blížící se Fortuna:ligy Frydrych, jehož názor vyšel na stránkách slavia.cz.