Sparta i Slavia najely na diametrálně odlišné ceny hráčů, leckdy přemrštěné, kroutí hlavou Psotka

Domácí jedničkou už je druhým rokem Slavia, jež bude chtít na jaře dokráčet k obhajobě mistrovského primátu. Současný sportovní ředitel Viktorie Plzeň Zdeněk Psotka, jenž přišel na západ Čech již v létě 2016, kdy se ujal řízení mládežnické sekce, je přesvědčen o tom, že jedinou cestou, jak vrátit titul zpět do Doosan arény, je náročný herní model.

Sparta i Slavia najely na diametrálně odlišné ceny hráčů, leckdy přemrštěné, kroutí hlavou Psotka

V čem Viktoria oproti sešívanému "S", kterému úspěšně velí Jindřich Trpišovský, v posledních osmnácti měsících zaspala nejvíce? "Rozdíl v hráčské kvalitě nebyl až takový. Zásadní byla hladovost, chtění. Do Slavie přišli kluci, kteří chtěli získat titul, dostat se do Ligy mistrů. V Plzni tohle všechno bylo," citoval web sport.cz bývalého stratéga Sigmy Olomouc či Senice.

Ve Štruncových sadech navíc pracují s mnohem menšími finančními prostředky, než ve Vršovicích. Nemůže to být jeden z důvodů, že rozjetý sešívaný vlak již nepůjde dostihnout? "Také se psalo, že se Slavia nemůže vyrovnat Interu Milán, nebo Plzeň Realu Madrid. V daný zápas v daném období se i těmto gigantům vyrovnat dá. Pracovitost, připravenost, to je ta správná cesta. Ovšem souhlasím, rozpočet Slavie je obrovský. Dovolila si mít v kádru dvacet hráčů, z toho šestnáct kategorie top. Tak široký kádr nejvyšší kvality v Plzni nebyl," přidal západočeský funkcionář, jehož vyjádření vyšlo na sport.cz.

Lídr Fortuna:ligy ostatně v posledních letech vyfoukl plzeňským funkcionářům hned několik hráčských cílů, o které byl ve městě piva zájem taky. Slávistickým částkám nemohl aktuálně druhý celek tabulky konkurovat. "V určitou dobu byla Plzeň dominantní z hlediska ekonomického i ve sportovní strategii. Dokázala na českém trhu nabídnout výborné podmínky. Jenže Sparta a Slavia najely na diametrálně odlišné ceny hráčů, leckdy přemrštěné. Posledním příkladem je olomoucký stoper Zima. Mám ho rád, je to výborný fotbalista, znám ho odmala. Ale takové peníze za hráče, který má odehrané dva ligové zápasy? Do takového rizika určitě nepůjdeme," uzavřel na webu sport.cz šestačtyřicetletý odborník, jenž ve své funkci úzce spolupracuje s generálním manažerm Viktorie Adolfem Šádkem.