Na každé noze měl jinou kopačku, ale i tak ho bylo všude plno. Opava musí udržet ligu za každou cenu, burcuje Zavadil

Poprvé od loňského listopadu šel v opavském dresu do akce nejstarší hráč Fortuna:ligy Pavel Zavadil. Ačkoliv své mladší spoluhráče proti polskému celku Jastrzebie dirigoval, hecoval a navíc rozehrával standardní situace, porážce nezabránil.

Na každé noze měl jinou kopačku, ale i tak ho bylo všude plno. Opava musí udržet ligu za každou cenu, burcuje Zavadil

"Utkání mi ale ukázalo, že jsem zdravý. Koleno mě nijak neomezovalo a jsem rád, že drželo. Hrál jsem po dlouhé době, ale samozřejmě potřebuju ještě něco odehrát, abych byl stoprocentně připravený," vyprávěl na webu sfc.cz jednačtyřicetiletý veterán, jenž nastoupil ve dvou různých kopačkách. "Důvod je jednoduchý – v jedné mě bolí pata, takže hraju ve staré kopačce, aby to pro mě bylo snesitelnější."

Bude s dávat v osobních soubojích o něco větší pozor? "Snažil jsem se hrát naplno. Vůbec jsem na to nemyslel a jsem rád, že mě to nebolelo. Hrál jsem po dlouhé době, ale za zápas jsem moc rád. Ulehčil mi to i terén, hřiště bylo výborně připravené. Klobouk dolů před Velkými Hošticemi. Teď potřebuju co nejvíc hrát," informoval na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele nejzkušenější svěřenec kouče Jiřího Balcárka.

To, že Opava neskórovala a připsala si třetí prohru z páté přípravy, samozřejmě velkého bojovníka netěšilo a do generálky proti druholigovému Třinci mají ve Slezsku pořád co pilovat...

"Koncovka je naším dlouhodobým problémem. Měli jsme spoustu šancí, které jsme nevyužili. Musíme na ní stále pracovat. Bylo tam dost vyložených příležitostí, bohužel je nedovedeme zúročit. „Noví hráči jsou v pohodě. Někdo se aklimatizuje rychleji, někdo pomaleji, ale to je normální. Jaro už se blíží a my musíme být dobře připraveni. Bude to velmi náročná půlsezona, kterou musíme zvládnout. Opava musí udržet ligu za každou cenu," burcoval své kolegy ve zbrani bývalý sparťan s bohatými zkušenostmi ze zahraničí.