Trenér Rada o odchodech a zimní přípravě

Rada si už na časté odchody hráčů z Jablonce musel zvyknout. Vloni v létě mu odešlo pět fotbalistů ze základní sestavy, za rok a půl mu odešla už celá jedenáctka. Trenér mluvil o zimní přípravě a odchodech Břečky či Sýkory.

Trenér Rada o odchodech a zimní přípravě

Jablonečtí mají za sebou necelých čtrnáct dní zimního drilu, kde především nabírali kondici a posilovali. „Musím zaklepat, protože terény u nás jsou v současnosti na dobré úrovni, ani u nás v Jablonci není sníh. Takže i pro běhání je to dobré. Tréninky kombinujeme i s hřištěm. Dopoledne většinou máme kondiční stránku. Pro mě je zatím nejdůležitější to, že se nikdo nezranil a všichni mají prakticky stejnou jak tréninkovou, tak zápasovou zátěž,“ začal hodnotit začátek přípravy Rada.

Jablonec v tomto týdnu opustil stoper Břečka. „Je to jedenáctý hráč, co odešel ze základu. Z tohoto pohledu jsme tak trochu rarita v Evropě. Nevidím průměrný ani špičkový klub, co by prodal deset hráčů. Ale i s tím si musíme poradit. Byl to hráč základního kádru, poslední z obrany, který nám tu zůstal a teď i on odešel. Komplikace to samozřejmě je, protože to byl levonohý stoper, což je vždy výhoda pro rozehrávku a rychlejší přejímku balonu. Klub dostal nabídku a hráč chtěl. Tomáš jde ven díky svým výkonům, které byly hodně dobré,“ hodnotil jablonecký trenér první ztrátu.

Návrat Sýkory je v rukou Slavie. „I on odehrál podzim slušně, dal góly. Je tam furt nějaká šance, že by mohl přijít zpátky. Zatím zkoušíme varianty bez něj. Kdyby se nevrátil, určitě by to pro nás znamenalo další oslabení. Pět gólů, šest asistencí, na levé straně sehranost s Krobem, to všechno hovoří pro něj. Slavia je jeho mateřský klub a ona rozhodne, kam půjde. Nedovedu teď odhadnout, jak se Slavia rozhodne, nebo jak zapracuje náš management,“ řekl pro trenér rada pro web jabloneckého klubu.

Jablonec