Kalinič se vrátí na Ostrovy, dostane ale prostor?

Po téměř devíti letech se Nikola Kalinič vrátí do anglické Premier League. Chorvatský útočník by se měl stát novou posilou Newcastlu United. 

Kalinič se vrátí na Ostrovy, dostane ale prostor?

Kalinič hrál doma v Chorvatsku, také na Ukrajině a v posledních letech mění Itálii a Španělsko. Chorvatský útočník je stále hráčem madridského Atlétika, letos ale hostuje u římských Vlků.

Přesto by znovu měl změnit dres. O jednatřicetiletého útočníka stojí Newcastle a AS se dohodě rozhodně nebrání. Za Kaliniče už si navíc našlo náhradu, z Realu Madrid by měl dorazit Mariano Diaz.

Kalinič letos kvůli zdravotním problémům zasáhl jen do sedmi soutěžních duelů, odehrál přitom jen 190 minut. Gólu se v Itálii nedočkal a zřejmě ani nedočká.

O jeho služby se zajímala Verona a taktéž Janov, Kalinič se ale chce vrátit do Premier League. Před více než deseti lety jej z Hajduku Split získal Blackburn a Kalinič v Premier League během dvou sezón vstřelil sedm branek (v Anglii celkově 13).

Je ale otázkou, zda v kádru Strak dostane potřebné herní vytížení. Jedničkou v ofenzivě je nadále Joelinton, příležitost dostává i Andy Carroll či Allan Saint-Maximin. Na příležitost poté z lavičky čekají Dwight Gayle a Yoshinori Muto.