Xhaka chyběl v derby, souhlasil s návratem do Bundesligy

Švýcarský záložník Granit Xhaka nebyl součástí nominace Mikela Artety pro londýnské derby proti Chelsea. Důvodem je jeho jednání s berlínskou Herthou. 

Xhaka chyběl v derby, souhlasil s návratem do Bundesligy

Hertha je v současné chvíli jen čtyři body od sestupových vod a kouč Jürgen Klinsmann se nejvýrazněji snaží posílit právě středovou řadu.

A jelikož Granit Xhaka už nevidí svou budoucnost v Arsenalu, ostatně i jako fanoušci Gunners, přestupu nic nebrání. Arsenal se každopádně snaží získat nějaké finance zpět. V roce 2016 totiž Gladbachu zaplatil 35 milionů liber.

Agent švýcarského záložníka José Noguera je přesvědčen, že k přestupu dojde: "Říkám to upřímně, jednáme s Herthou a chceme do Berlína. V Arsenalu to ví všichni. Arsenal byl informován o všech krocích, které děláme. A nyní jde už pouze i sumu, kterou Hertha zaplatí."

 

Ještě nedávno se přitom spekulovalo o tom, že si Arteta Xhaku ponechá. Byl to právě Arteta, který v minulosti radil Manchesteru City, aby se do získání Švýcara pustil. Po několika kontroverzích je ale jasné, že dny Xhaky na Emirates Stadium jsou sečteny.